Veronika Ondo-Cholewová Šport

Michalovčanka Laura Medviďová (14) úspešná na zimnej olympiáde, VIDEO

Brankárka Laura Medviďová má ešte len 14 rokov a veľký úspech za sebou. Kopu zážitkov a veľké emócie. Celé Michalovce sú na ňu hrdé.

Ilustračný obrázok k článku Michalovčanka Laura Medviďová (14) úspešná na zimnej olympiáde, VIDEO
11
Galéria

Slovensko získalo bronz na Zimných olympijských hrách Mládeže v Lausane 2020. Pre metropolu Zemplína je to o to radostnejšia správa, že v bránke bola Michalovčanka Laura Medviďová.

Michalovské zastúpenie

Slovensko na spomenutom podujatí reprezentovalo 49 športovcov a svoje zastúpenie mali i Michalovce. Našu krajinu zastúpili mladí športovci v zjazdovom lyžovaní, behu na lyžiach, akrobatickom lyžovaní, snoubordingu, biatlone, šortreku, ľadovom hokeji v súťaži družstiev a 3×3 formáte, sánkovaní, boboch a skialpinizme.

Obrovský úspech dosiahli práve hokejistky, ktoré sa v súťaži družstiev ocitli na konečnom treťom mieste, ktoré si zabezpečili po víťazstve 2:1 nad domácim Švajčiarskom. Slovensky prehrávali od úvodu druhej tretiny, potom však v rozmedzí 83 sekúnd otočili.

Bronzový úspech

Aj naša hráčka prispela ku zisku bronzu na zimnej olympiáde mládeže vo švajčiarskom Lausanne. Michalovčanka Laura Medviďová v súboji čelila až 32 strelám, Slovenky pritom ohrozili gólmanku súpera sedemkrát. Na Lauru sú hrdí aj v jej domácom tíme HK Mládež Michalovce.

Zlatými medailistkami sa stali napokon Japonky, ktoré si vo finále poradili so Švédkami 4:1.

Hokejový výber Slovenska na Zimných olympijských hrách mládeže:

Laura Medviďová, Simona Macková – Nikola Janeková, Zuzana Dobiášová, Emma Donovalová, Barbora Kapičáková, Tereza Belková, Emma Bianka Živčáková, Lily Stern, Lea Giertlová, Mária Nemčeková, Laura Jancsóová, Hana Fančovičová, Lea Glosíková, Nina Hudáková, Kristína Slováková, Viktória Kučerová

Nezabudnite si pozrieť video a Laurinu reakciu :-)

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: YouTube.com
Olympijský bronz mieri do Michaloviec: Mladá hokejistka zabodovala
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie