Hádzaná

V priebehu niekoľkých dní sa v Michalovciach odohrali zaujímavé hádzanárske stretnutia. Po dvoch výborných zápasoch s Bayerom Leverkusen v Pohári EHF, si tentoraz Iuventa zmerala sily s odvekým rivalom Slovanom Duslo Šaľa. Išlo o odohraný duel 15. kolo WHL, v ktorom bola úspešnejšia Iuventa.

Ilustračný obrázok k článku Michalovčanky tesne zdolali Šaľu: Na konte majú cenné víťazstvo a prvé miesto v tabuľke

Hádzanárky Iuventy Michalovce zdolali v stredajšom šlágri 15. kola WHIL na domácej palubovke Duslo Šaľa tesne 29:28 a udržali sa tak na prvom mieste tabuľky. V treťom vzájomnom dueli tejto sezóny vyhrali nad svojím rivalom druhýkrát.

Vydreté víťazstvo

Šalianky vykročili od úvodu duelu odhodlane za víťazstvom a v 13. minúte viedli už 10:4. V ďalšom priebehu získalo Duslo aj osemgólový náskok, no Iuventa dokázala do polčasu skresať rozdiel na dva góly.

Dvanásť hráčok Iuventy dosiahlo v súboji s kompletnou Šaľou vydreté, ale veľmi cenné víťazstvo. Po zmene strán sa domáce hráčky dostali sériou piatich úspešných pokusov v rade do vedenia, a hoci štyri minúty Šaľa opäť viedla, v Michalovciach napokon prehrala 28:29.

Interliga – 15. kolo

Iuventa Michalovce – Slovan Duslo Šaľa 29:28 (15:17)

Najviac gólov: Trehubová 8/4, Szöllösiová 7, Rebičová 5/1 – Demajová 8/2, Trochtová 5, Szarková 4/2.

Vylúčené: 2 – 4, 7.

M hody: 8/5 – 6/4.

Rozhodovali: Baďura – Ondogrecula.