Šport

Michalovce otočili duel proti Banskej Bystrici. V zápase padlo desať gólov

V štvrťfinále Tipsport Kaufland Cupu sa roztrhlo vrece s gólmi. Rozhodlo sa až v predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku Michalovce otočili duel proti Banskej Bystrici. V zápase padlo desať gólov
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce postúpili do semifinále Tipsport Kaufland Cupu. V odvetnom štvrťfinálovom stretnutí zvíťazili v gólovej prestrelke nad Banskou Bystricou 6:4 po predĺžení.

Zápas sa v riadnom hracom čase skončil víťazstvom Michaloviec 5:4 a keďže to v súčte gólov v dvojzápase znamenalo remízu 6:6, nasledovalo päťminútové predĺženie. V ňom rozhodol o víťazstve michalovskej Dukly Peter Galamboš. Zápas sledovalo 372 divákov.

Banská Bystrica – Michalovce 4:6 po predĺž. (1:1, 1:1, 2:3 – 0:1)

Góly: 10. Verbeek, 33. Lunter (Žiak, Brejčák), 39. Mistele (tr. strieľ.), 42. Fafrák (Vašaš, Tamáši) – 9. Korhonen (Galamboš, Ventelä), 27. Šoltés (Takáč), 44. Šoltés, 45. Mihálik (Hickmott, Regenda), 48. Bartánus (Southorn), 65. Galamboš (Takáč.).

/prvý zápas 2:1, do semifinále postúpili Michalovce/

HC '05 Banská Bystrica: Gajan – Welsh, Ďatelinka, Biro, Drew, Brejčák, Žiak, Petrinec, Zubák – Lamper, Winquist, Mistele – Kriška, Tamáši, Sloboda – Fafrák, Verbeek, L. Lunter – Vašaš, Giertl, Vybiral

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – McCormack, Bdžoch, Mihálik, Southorn, Ventelä, Ťavoda, Zekucia – Hickmott, Lalancette, Korhonen – Regenda, Mlynarovič, Takáč – Bartánus, Galamboš, Šoltés – Chalupa, Češík, Mašlonka – Török