Michalovce porazili Bratislavu: Dukla zvíťazila nad Slovanom

Michalovskí hokejisti boli lepší ako bratislavskí. Ukázali to na ľade.

Ilustračný obrázok k článku Michalovce porazili Bratislavu: Dukla zvíťazila nad Slovanom
Zdroj: Rastislav Búgel

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v piatkovom domácom zápase 29. kola Tipos extraligy nad Slovanom Bratislava 2:1 po samostatných nájazdoch.

Presilová hra

Domáci hneď v úvode zápasu nevyužili presilovú hru, postupne sa predviedli prvými zákrokmi obaja brankári. Nepríjemný moment pre hostí nastal v 8. minúte, keď po súboji Mudráka s Gašparom zostal útočník Slovana s veľkými bolesťami na ľade a po zranení v hornej časti tela putoval do nemocnice.

Mudrák dostal trest do konca zápasu, ale dlhú presilovku Slovan nevyužil. Dve početné výhody mali potom k dispozícii aj Michalovčania, ale gól v prvej tretine nepadol.

Čo určilo víťaza?

V druhej dvadsaťminútovke mali Michalovce v úvode výhodu trestného strieľania, ale Lalancetteho pokus Parks vykryl. Ďalšiu šancu Dukly mal Suja, ale do vedenia dostal domácich až krátko nato Zekucia. Vzápätí mal Galamboš ďalšiu šancu, ale v samostatnom nájazde uspel brankár Slovana. Hostia potom mali možnosť presilovky a Kytnár v nej vyrovnal na 1:1. Vzápätí mohol poslať Slovan do vedenia O'Donnell, ale svoju šancu nevyužil.

V tretej tretine boli domáci aktívnejší, mali niekoľko šanci rozhodnúť zápas v riadnom hracom čase, ale svoje možnosti nevyužili. Rozhodnutie neprinieslo ani predĺženie, víťaza duelu určili až samostatné nájazdy. Presadil sa iba Galamboš a rozhodol o triumfe Dukly.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Slovan Bratislava 2:1 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 28. Zekucia (Hickmott, Török), rozh. sam. nájazd Galamboš – 34. Kytnár. Rozhodovali: Müllner, Šefčík – Hercog, Beniač – Gajan st., vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Mudrák 5+DKZ – Štajnoch 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Michalovce: Tomek – Southorn, Mihalik, Ťavoda, McCormack, Ťavoda, Zekucia, Kolusz, Mudrák – Korhonen, Lalancette, Šoltés – Takáč, Suja, Bartánus – Regenda, Hickmott, Erkinjuntti – Török, Galamboš, Chalupa – Mašlonka

Slovan: Parks – Bačík, Sersen, Štajnoch, Mészároš, Valach, Ališauskas, Beňo, Maier – O'Donnell, Urbánek, Gašpar – Jendek, Kytnár, Šišovský – Rapáč, Bortňák, Kundrík – Uram, Lačný, Lepskii