Šport

Michalovce si z Maďarska priviezli dva body

Hráči michalovskej Dukly zdolali súpera až po predĺžení. Duel rozhodol Samuel Takáč.

Ilustračný obrázok k článku Michalovce si z Maďarska priviezli dva body
Zdroj: HK Dukla Ingema Michalovce

Hokejisti Michaloviec zvíťazili v dohrávke 5. kola Tipos Extraligy na ľade Miškovca 3:2 po predĺžení.

Miškovec nastúpil na súťažný duel po jedenástich dňoch a už od druhej minúty viedol, skóroval Kyle Osterberg. Východniari vyrovnali až v druhej tretine v presilovke piatich proti trom zásluhou obrancu Sameliho Venteläho.

Aj na druhú prestávku však hráči maďarského mužstva odchádzali ako vedúci tím duelu. Slovenský rodák s maďarským pasom Karol Csányi sa presadil tesne po tom, ako sa z trestnej lavice vrátil na ľad Marek Mašlonka. Vyrovnanie zariadil po chybe domácej obrany Jakub Ragan a poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodol po samostatnom úniku Samuel Takáč.

DVTK Miškovec – HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 pp (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)

Góly: 2. Osterberg (Galanisz), 38. Csányi (Vas, Szirányi) – 28. Ventelä (Lalancette, Takáč), 48. Ragan (Southorn), 63. Takáč. Rozhodovali: Goga, Fridrich – Bogdaň, Vyšný, vylúčení: 6:4 na 2 min., presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Miškovec: B. Kiss – Szirányi, Wehrs, D. Kiss, Wolff, Vojtkó, Göz, Láda – Egle, Vas, Flick – Magosi, Galanisz, Osterberg – Csányi, Miskolczi, Rokály – Révesz, Lövei

Michalovce: Tomek – Louis, Southorn, Mihálik, Ventelä, Ťavoda, Zeleňák, Zekucia, Bdžoch – Regenda, Lalancette, Takáč – Bartánus, Hickmott, Korhonen – Török, Galamboš, Mašlonka – Ragan, Češík, Chalupa