Šport Iné športy

Metropola Zemplína sa môže pýšiť novými oceneniami vďaka malým športovcom. V našom meste máme aj tri najrýchlejšie bežkyne.

Ilustračný obrázok k článku Michalovce sú najúspešnejším atletickým mestom: Máme aj najrýchlejšie dievčatá Slovenska
3
Zdroj: ZŠ T. J. Moussona

ZŠ T. J. Moussona zorganizovala pre svojich žiakov, predškolákov a záujemcov z iných škôl základné kolo medzinárodných pretekov Čokotretra, ktoré viedlo až k celoslovenským postupom a úspechom. Naše mesto reprezentovali michalovskí žiaci tak úspešne, že si vybojovali tie najlepšie ocenenia v rámci celého Slovenska.

Postup najlepších

Najlepších päť bežcov v každej kategórii okrem cien a medailí získalo aj nominačný list do krajského kola, ktoré sa po Michalovciach konalo v Košiciach. „Tu sa naši zástupcovia v konkurencii takmer 600 detí z ,,východosloven­ského“ kraja ukázali ako zdatní bojovníci,“ informovala Ingrid Štefanisková zo ZŠ T. J. Mossona.

Okrem ôsmich priamo postupujúcich zo ZŠ T. J. Moussona ( J. S. Bednár, P. Čornej, M. Vargaeštoková, S. Hajdučková, N. Kucáková, E. Grigeľová, K. Červenáková a L. Vinc) uspeli aj deti zo ZŠ P. Horova (L. Andrisová), ZŠ, Ul. okružná (S. Devečková) dokonca aj z MŠ, Ul. leningradská 1 (M. Dlugoš).

Najrýchlejšie deti

Zo 144 detí v celoslovenskom finále, ktoré sa konalo neskôr na atletickom štadióne TUKE v Košiciach, súťažilo (aj s pozvanými náhradníkmi) 13 detí z Michaloviec. Po skvelej rozcvičke s ambasádormi Čokoládovej tretry Jankom Volkom a dvojičkami Velďákovými a krátkej štafete na 3×50 m sa rozpútali finálové boje.

V náročnej konkurencii najrýchlejších detí Slovenska v behu na 100 m zvíťazila Sofia Devečková, na 200 m prekonala všetky dievčatá (aj chlapcov) Nela Kucáková a na 300 m nechala za chrbtom všetky súperky Kiara Červenáková. Z chlapcov vybojoval druhé miesto na 100 m Jakub Sebastián Bednár, ďalej postúpili aj Patrik Čornej a ešte len predškolák Marco Dlugoš, Martina Vargaeštoková a Lucia Andrisová.

„Najúspešnejšia základná škola vo finále Čokotretry bola ZŠ T.J. Moussona s dvoma zlatými a jednou striebornou medailou a dvoma postupujúcimi,“ zverejnila I. Štefanisková zo spomínanej školy.

Ďalej dodala, že najúspešnejším atletickým mestom sa stali Michalovce s troma zlatými medailami, jednou medailou striebornou a štyrmi súťažiacimi postupujúcimi do medzinárodného Superfinále v Ostrave.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Nezabudnite si pozrieť aj priloženú fotogalériu.