Rôzne

Michalovce sú úspešné v triedení zberu: Mesto získalo takýto certifikát

Metropola Zemplína sa môže pochváliť certifikátom, ktorý získala za triedený zber komunálneho odpadu. Koľko kíl sa vytriedilo?

Ilustračný obrázok k článku Michalovce sú úspešné v triedení zberu: Mesto získalo takýto certifikát
Foto: Zlatica Gregorová

Organizácia zodpovednosti výrobcov ENVI – PAK udelila mestu Michalovce certifikát za rok 2018 za triedenie komunálneho odpadu. Ten bol u nás vytriedený v objeme 3 454 121 kg, vďaka čomu naše mesto prispelo k úspore produkcie skleníkových plynov.

Skleníkové plyny

Michalovská radnica zverejnila, že aj mesto Michalovce tým, že je súčasťou systému ENVI-PAK prevádzkujúceho triedený zber odpadu, prispelo v roku 2018 k celkovej úspore produkcie skleníkových plynov v množstve 59 263 667 kg CO2.

Táto úspora predstavuje množstvo skleníkových plynov, ktoré by vyprodukovalo priemerné osobné auto, ak by 5480-krát obišlo zemeguľu. Na výpočet bola použitá metodika vyvinutá spoločnosťou BIO by Deloitte pre 25 európskych organizácii zodpovednosti výrobcov združených v asociácii PRO EUROPE.

Triedenie odpadu

Množstvo vytriedeného odpadu sa môže ďalej zvyšovať len vďaka obyvateľom, ktorí budú k triedeniu pristupovať zodpovedne. Ako dodala organizácia ENVI – PAK, osveta a vzdelávanie obyvateľov je najlepšou cestou, ako ich motivovať k tomu, aby sa odpad triedil správne a množstvá vyseparovaného odpadu sa ďalej zvyšovali.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Vo videu nižšie si môžete pozrieť tradičný máj na michalovskom námestí.

Foto: ilustračné

Video: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie