Veronika Hunyadiová Šport

Michalovce v súboji s Humenným potvrdili úlohu favorita, FOTO

Derby medzi účastníkom druhej najvyššej súťaže HC 19 Humenné a extraligovou Duklou Michalovce prinieslo gólové hody.

Ilustračný obrázok k článku Michalovce v súboji s Humenným potvrdili úlohu favorita, FOTO
12

Vo štvrtok (17. 9.) odohrali hráči HK Dukla Ingema Michalovce prípravný zápas s HC 19 Humenné. Dukla na humenskom ľade potvrdila úlohu favorita a zvíťazila 5:2. Zápas naživo videlo aj 400 divákov.

V úvode zápasu sa domáci dostali do vedenia 1:0, no Michalovčania v krátkom čase vyrovnali. Na začiatku druhej tretine svietil na tabuli stav 2:2, Dukla ale v priebehu piatich minút trikrát skórovala a otočila vývoj zápasu vo svoj prospech. V tretej tretine už gól nepadol.

Najbližšie sa hráči Michaloviec predstavia vo štvrťfinále Tipsport Kaufland Cupu, v dvojzápase nastúpia proti Banskej Bystrici. Zápasy sa odohrajú 22. a 24. septembra.

Humenné – Michalovce 2:5 (1:1,1:4,0:0)

Góly a asistencie: 9. Vaško (Markuš), 23. Mesaroš (Horvát) – 12. Šoltés (V. Mihálik), 22. Regenda (Galamboš), 24. Mlynarovič (Regenda), 25. Lalancette (McCormack, Hickmott), 28. Korhonen.

HC 19 Humenné: Glosár – Hopkovič, Valečko, Novický, Krmenčík, Buraľ, Maury, Pavúk, A. Stripai – F. Vaško, Markuš, Fedorko – Mesaroš, Šimčák, Koziot – Pulščák, Horvát, Ferenc – Ragan, Chalupa, Šiňanský.

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek – Zekucia, V. Mihálik, McCormack, Bdžoch, Ventelä, Ťavoda – Korhonen, Lalancette, Hickmott – Šoltés, Mlynarovič, P. Regenda – Matoušek, Galamboš, Bartánus – Mašlonka, Farkaš, T. Török.