Šport

Michalovce privítajú v prvom kole extraligy bratislavský Slovan

Najvyššia slovenská hokejová súťaž prinesie aj niekoľko noviniek.

Ilustračný obrázok k článku Michalovce privítajú v prvom kole extraligy bratislavský Slovan
Zdroj: Tomáš Feigl/HK DUKLA Ingema Michalovce

V poradí 28. ročník najvyššej slovenskej súťaže sa začne v piatok 2. októbra. Liga bude niesť nový názov Tipos extraliga. Najvyššia súťaž má 12 účastníkov, 11 slovenských a jeden maďarský tím.

V úvodnom kole Tipos extraligy sa HK Dukla Ingema Michalovce stretne doma s tímom HC Slovan Bratislava.

„Určite sa na tento zápas tešíme. Duely so Slovanom majú vždy svoj náboj, je to súboj východu proti západu. Aj v zápase na Tatranskom pohári sme ukázali svoju silu, posilnili sme sa a dali sme si vysoké ciele. Postupne, krok za krokom za nimi pôjdeme. Verím, že zápas so Slovanom pre nás dopadne dobre a hneď na úvod sezóny ukážeme našu silu. Sezónu otvoríme slávnostne, verím, že to bude pre našich priaznivcov hokejový sviatok,“ povedal prezident HK Dukla Ingema Michalovce Martin Burinský.

Viacero noviniek

Každý tím odohrá v základnej časti extraligy po 50 zápasov. Všetky mužstvá sa navzájom stretnú štyrikrát – dvakrát doma a dvakrát vonku. S regionálnymi rivalmi odohrá každý tím navyše ďalšie dva zápasy. Tímy umiestnené po dlhodobej fáze ročníka na 1. až 6. mieste postúpia priamo do štvrťfinále, pre jedenásty a dvanásty tím sa súťaž skončí.

Súčasťou extraligy bude opäť predkolo play off pre mužstvá zo 7. až 10. priečky, ktoré sa bude hrať na tri víťazné zápasy. Od štvrťfinále sa už série hrajú na štyri víťazstvá. Prvýkrát v histórii sa finále najvyššej slovenskej súťaže bude hrať v máji. Rozhodujúce boje o titul sa začnú 2. mája, nový šampión bude známy najskôr 7. mája, najneskôr 13. mája 2021.

V ročníku 2020/2021 nikto z Tipos extraligy nevypadne. Zospodu však bude súťaž otvorená pre víťaza druhej najvyššej súťaže – Slovenskej hokejovej ligy.

Žreb 1. kola Tipos extraligy:

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HC Mikron Nové Zámky

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Slovan Bratislava

HC Košice – HKM Zvolen

HK Poprad – HK Nitra

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HK Dukla Trenčín

HC 07 Detva – MHK 32 Liptovský Mikuláš

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie