Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Michalovce zažili veľkú predpremiéru: Prišli aj známi herci, nechýbalo ani standing ovation

Michalovce majú za sebou predpremiéru nového filmu Čiara. Do nášho mesta zavítali aj známi herci. Pozrite si foto.

Ilustračný obrázok k článku Michalovce zažili veľkú predpremiéru: Prišli aj známi herci, nechýbalo ani standing ovation
8
Galéria

V michalovskom kine sa uskutočnila predpremiéra nového slovenského filmu Čiara, ktorý sa nakrúcal pri slovensko-ukrajinskej hranici. Zúčastnili sa na nej jeho tvorcovia aj samotní herci. Privítala ich hlava nášho mesta aj fanúšikovia.

Aj standing ovation

V michalovskom kine sa uskutočnila veľká predpremiéra filmu Čiaru. Spolu s ňou do metropoly Zemplína prišli slovenskí aj ukrajinskí herci, ktorí priznali, že pred Michalovčanmi mali trému. Do kina prišiel aj primátor Michaloviec. Ten hercov a tvorcov filmu osobne privítal. Hercov si užili všetci, ktorí sa rozhodli prísť do kina, ale aj tí, ktorí postávali vonku a snažili sa zazrieť známe tváre.

V Kine Centrum v Michalovciach nechýbal veľký potlesk a standing ovation. „Z reakcie vidím, že sa vám ten film páčil. Je najvyšší čas, aby Slováci začali chodiť na slovenské filmy,“ podotkol Andy Hric, ktorý si zaspomínal na dávne časy v Ubli, kde mal aj svadbu.

K ukrajinským hraniciam má blízko aj jeho dcéra Wanda Adamík Hrycová, ktorá sa snažila zobraziť život na hranici vo filme. Jej otec Andy Hric si zahral skorumpovaného policajta: „Keď sme tu nakrúcali, tak sme spolupracovali s políciou. Aj taký je život, aj medzi hercami sa nájdu svine,“ zažartoval o svojej hereckej úlohe.

Stretnutie spolužiakov

Tvorba filmu pri slovensko-ukrajinskej hranici priniesla aj stretnutie po mnohých rokoch. Herec Eugen Libezňuk sa priznal, že stretol počas nakrúcania svojho spolužiaka, tiež herca, z Kyjeva. „Bolo to po 30 rokoch, tak nám nejaký čas trvalo, ký sme jeden druhého spoznali,“ zasmial sa na ukrajinského kolegu, ktorý stal pri ňom.

S dobrou náladou prišla do Michaloviec aj herečka Zuzana Fialová a takto si zažartovala: „V prvom rade je pre mňa cťou, že ešte niekto chce, aby som vo filme vo veku 43 rokov bola holá,“ zasmiala sa. Ďalšia slovenská herečka Emília Vášáryová, ktorú môžete vo filme vidieť tiež, napokon do Michaloviec nedorazila. Podľa slov Wandy Adamik Hricovej jej to neumožnil jej zdravotný stav, pretože ju seklo v krížoch. Veľký úspech medzi fanúšikmi mal aj Tomáš Maštalír, s ktorým sa chceli viacerí odfotografovať.

Zábery z michalovskej predpremiéry si môžete pozrieť v našej priloženej galérii.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Naše mesto zažilo veľkú predpremiéru nového filmu: Pozrite si FOTO
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie