Veronika Ondo-Cholewová Správy

Michalovská nemocnica má nového riaditeľa: Toto sú jeho prvé slová!

Michalovská nemocnica má od štvrtka nového riaditeľa. Stal sa ním bývalý šéf galantskej nemocnice Marián Haviernik, ktorý na pozícii vystriedal doterajšieho riaditeľa Vladimíra Dvorového.

Ilustračný obrázok k článku Michalovská nemocnica má nového riaditeľa: Toto sú jeho prvé slová!
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

„Vladimír Dvorový sa totiž stal novým generálnym riaditeľom siete polikliník ProCare a siete nemocníc Svet zdravia,“ informovala vo štvrtok za spoločnosť Svet zdravia, ktorá nemocnicu v Michalovciach prevádzkuje, Jana Fedáková. Poverený vedením michalovskej nemocnice bol podľa jej ďalších slov v máji 2017 po siedmich rokoch šéfovania v trebišovskej nemocnici. Koncom vlaňajšieho roka uviedol do prevádzky nemocnicu novej generácie.

Prvé slová nového riaditeľa

Haviernik pôsobil od júla 2015 v galantskej nemocnici. Počas posledného 2,5 roka sa mu ju podľa Fedákovej podarilo zastabilizovať a zrealizovať niekoľko úspešných projektov. „Uvedomujem si, že v Michalovciach budeme riešiť nielen rozdielnu škálu úloh, ale zároveň nastavovať procesy, ktoré by sa mali stať modelom pre následnú implementáciu v ďalších nemocniciach Sveta zdravia. Mám pred tým rešpekt, ale verím, že spoločne so zamestnancami všetko zvládneme,“ uviedol Haviernik.

Plány nemocnice

Nového riaditeľa, ako ďalej uviedla Fedáková, napríklad v najbližšom období čaká spustenie centrálnej prípravovne liekov. Tento rok sa tiež plánuje rozbehnúť proces výstavby nového pavilónu polikliniky, ktorý má vzniknúť na pôde súčasného chirurgického pavilónu. V Michalovciach chcú zriadiť i centrum pre mozgové príhody, pre ktoré plánuje nemocnica do troch rokov nakúpiť vďaka dotácii z eurofondov nutné prístrojové vybavenie. Zároveň chcú podľa Haviernika pritiahnuť do nemocnice ďalších špičkových odborníkov.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie