Šport Hádzaná

Michalovské hádzanárky majú nového trénera: Stal sa ním Peter Dávid

Novým trénerom hádzanárok majstrovskej Iuventy Michalovce sa stal Peter Dávid. Na nové pôsobisko prichádza od hlavného konkurenta.

Ilustračný obrázok k článku Michalovské hádzanárky majú nového trénera: Stal sa ním Peter Dávid
Zdroj: TASR

Šesťdesiattriročný Dávid v minulosti viedol aj mužskú reprezentáciu Slovenska, mužov Tatrana Prešov a pôsobil aj v nemeckej bundeslige. Do Michaloviec prišiel od hlavného konkurenta v boji o prvenstvo v MOL lige, českého majstra DHK Baník Most.

Kandidátov bolo viac

„Trénerský post sme chceli obsadiť hlavne slovenským trénerom. Pri Petrovi Dávidovi ide o trénera s bohatými skúsenosťami a práve takého sme hľadali,“ potvrdil pre klubový web športový riaditeľ Iuventy Jan Beňadik.

„Kandidátov na trénerský post bolo viac, pre Petra Dávida ale rozhodli jeho výsledky z predošlých pôsobísk a takisto aj to, že hlavne v Moste ukázal, že vie robiť s mladými hráčkami. Podobná situácia ho čaká aj v Michalovciach. Získal tituly s Mostom aj Prešovom, pôsobil v Nemecku, aj pri slovenskej reprezentácii. Všade, kde bol ukázal, že hádzanej rozumie, že trénerstvo ho baví a ja verím, že bude úspešný aj u nás,“ dodal J. Beňadik.

Dvojročný kontrakt

Dvanásťnásobný slovenský ženský majster sa s novým kormidelníkom dohodol na dvojročnom kontrakte."S pánom Beňadikom sme sa na tomto spolu trafili. Je jasné, že nás čaká práca s mladými hráčkami a tá sa nemusí prejaviť hneď. Takéto dvojročné obdobie je najideálnejšie,“ uviedol Dávid.

„Ponúk som mal viac, nakoniec ale zavážilo, že športový riaditeľ Beňadik bol priamy. Určite sa na prácu v Michalovciach teším. Všetci vieme, že teraz odchádzajú tri hráčky základnej zostavy, a že ich nahradia prevažne mladé hráčky. Ja osobne sa ale na prácu s mladými dievčatami teším. Čo sa týka obhajoby titulu, či Slovenského pohára, tu to bude doslova povinnosť. Vyhrať MOL ligu bude opäť ťažké, no pokúsime sa o to. No a ešte ju tu európsky pohár. V ňom by som sa chcel dostať ďalej, ako sa doteraz dostávali české a slovenské tímy. S Mostom som raz zažil skupinovú fázu Pohára EHF a tú by som chcel ešte raz zažiť s Michalovcami,“ dodal Dávid.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Pozrite si vo videu nižšie prípravu bazénov v Kaluži, ktoré pripravujú na novú sezónu.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Na hl. fotke: Peter Dávid

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie