Michalovské líšky sa stretli na ľade s popradskými kamzíkmi

Hokejisti Michaloviec sa stretli na ľade s Popradom. Bol to súboj kamzíkov a líšok.

Ilustračný obrázok k článku Michalovské líšky sa stretli na ľade s popradskými kamzíkmi
Zdroj: Rastislav Búgel

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v utorňajšej dohrávke 24. kola Tipos extraligy na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 po predĺžení. V zápase plnom zvratov rozhodol o dvoch bodoch hostí Patrik Svitana.

Brankár sa vyznamenal

Lepší vstup do zápasu mali domáci, ktorí hrali od 2. minúty presilovku. Vylúčenie Handlovského potrestal Regenda, ktorý sa ideálne zorientoval v skrumáži okolo Vošvrdovej bránky – 1:0. Aj hostia však ukázali, že vedia využiť presilovku a Handlovský strelou švihom odčinil svoje vylúčenie – 1:1.

Michalovčania boli v prvej tretine ofenzívne aktívnejší než súper, no v 15. minúte im náskok nevrátil Takáč, ktorý sa dostal do krátkeho úniku. V 19. minúte sa popradský brankár vyznamenal, keď mal proti strele Kolusza zakrytý výhľad, no puk zastavil efektným „semaforom“. Do kabín išli spokojnejší „kamzíci“, keďže z nečakaného odrazu puku ťažil Matúš Paločko, ktorý prihral bratovi Matejovi a ten zblízka nezaváhal – 1:2.

Rýchla lapačka

V 22. minúte nezvýšil náskok hostí Mashinter, onedlho Handlovský netrafil bránku z ostrého uhla. Domáci sa dostali k tlaku v presilovke v 30. minúte, Takáč trafil pred odkrytou bránkou iba do žrde. Gólom sa neskončila ani spolupráca Svitanu so zakončujúcim Ervingom, ktorého rýchlou lapačkou vychytal Tomek.

Michalovský brankár podržal svoj tím aj v úvode tretej časti, keď rýchlu spoluprácu prvého útoku hostí zmaril pohotovým zákrokom proti Mešárovi. V 53. minúte stratil Bjalončík puk pred vlastným brankárom a Regenda potrestal jeho zaváhanie – 2:2. Zaskočení hostia inkasovali o dve minúty aj po strele Suju, ktorý poslal domácich do vedenia – 3:2. Hostia sa však nevzdali, skúsili hru bez brankára a v nej Matúš Paločko dorazil puk za dezorientovaného Tomeka – 3:3.

Hostia v predĺžení dokonali obrat. Skokan efektnou prihrávkou z rohu klziska našiel nekrytého Svitanu a ten zblízka rozhodol.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Poprad 3:4 pp (1:2, 0:0, 2:1 – 0:1)

Góly: 4. Regenda (Šoltés, Suja), 53. Regenda, 55. Suja (Mihálik, Šoltés) – 8. Handlovský (Mešár), 20. Matej Paločko (Matúš Paločko, Handlovský), 60. Matúš Paločko (Seigo, Drgoň), 61. Svitana (Skokan). Rozhodovali: Staňo, Korba – Bogdaň, Stanzel, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Kolusz, Louis, Ťavoda, Zekucia – Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti – Takáč, Suja, Šoltés – Regenda, Hickmott, Bartánus – Török, Galamboš, Mašlonka

HK Poprad: Vošvrda – Ulrych, Drgoň, Dalhuisen, Seigo, Erving, Kramár, Dzivjak, Hudec – Mešár, Skokan, Svitana – Mashinter, Zagrapan, Livingston – Handlovský, Bjalončík, Matúš Paločko – Hájnik, Jevoš, Matej Paločko