Šport Iné športy

Michalovskí basketbalisti bojovali na Majstrovstvách Slovenska: Ako sa im darilo? FOTO

Mladí basketbalisti z Michaloviec sa stretli s najlepšími družstvami na Slovensku. Pozrite si, ako sa im darilo.

Ilustračný obrázok k článku Michalovskí basketbalisti bojovali na Majstrovstvách Slovenska: Ako sa im darilo? FOTO
4
Galéria

V Prievidzi sa na Majstrovstvách Slovenska predstavili aj hráči 1. BK Michalovce. Konkrétne starší mini žiaci, ktorí sa stretli s najlepšími družstvami na Slovensku v ročníku 2018/2019. Jedná sa o chlapcov ročníka narodenia 2007 a mladších.

Vylepšili vlaňajší výsledok

Svoj postup orli potvrdili prvým miestom v regióne a výhrami aj s družstvami so silnou mládežníckou základňou. Na majstrovstvách sa postupne stretli s BK Inter Bratislava (víťaz M SR U11, 2018), MBA Prievidza, B.S.C. Bratislava, MŠK Žiar n/Hronom a BA Čaňa.

„Všetky kluby disponujú s veľmi širokou súpiskou hráčov. Prejavila sa aj výšková a fyzická prevaha našich súperov,“ informoval klub 1.BK Michalovce. Orlom sa podarilo zvíťaziť v jednom zápase a o jednu priečku vylepšiť minuloročný výsledok. Tentoraz sa totiž umiestnili na 5. mieste. O konečnom poradí rozhodla mini tabuľka troch družstiev a prvenstvo obhájili hráči Interu Bratislava.

Cenné skúsenosti

Z michalovského basketbalového klubu uviedli, že opäť nazbierali cenné skúsenosti, ale musia popracovať na obrannej činnosti i hernej praxi. Orlov hnala vpred aj početná skupina rodičov a fanúšikov.

„Chlapci v silnej konkurencii dobre reprezentovali nielen seba a klub, ale aj mesto Michalovce. Hlavným trénerom družstva bola Zuzana Maľuková a s družstvom od jeho začiatkov odviedla výbornú prácu,“ zverejnili z klubu.

Bola to v poradí tretia účasť družstva 1.BK Michalovce na M SR v mládežníckych kategóriách a prvýkrát v starších mini žiakoch U12. Predtým sa podarilo postúpiť v roku 2015 a 2018 v kategórii U11.

Výsledky :

  • BK Inter BA – 1.BK Michalovce 72:21 (52:17)
  • 1.BK Michalovce – MBA Prievidza 44:70 (16:40)
  • B.S.C. BA – 1.BK Michalovce 69:36 (31:21)
  • MŠK Žiar n/Hronom – 1.BK Michalovce 69:38 (36:20)
  • 1.BK Michalovce – BA Čaňa 42:41pp (25:14)

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Pozrite si aj fotogalériu zo spomínaných majstrovstiev, na ktorých sa zúčastnil i michalovský basketbalový klub.

Michalovský basketbalový klub sa zúčastnil na Majstrovstvách Slovenska
4
Galéria

Vo videu nižšie si pozrite aj prípravu bazénov v Kaluži, ktoré pripravujú na novú sezónu.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie