Veronika Ondo-Cholewová Krimi

Michalovskí colníci našli v byte takmer 50-tisíc cigariet: Predávali sa miestnym

V spolupráci s michalovskými colníkmi zaistili takmer 50-tisíc cigariet. Za únik na dani za tabakové výrobky hrozí obvinenému väzenie.

Ilustračný obrázok k článku Michalovskí colníci našli v byte takmer 50-tisíc cigariet: Predávali sa miestnym
Zdroj: TASR

Trest odňatia slobody na jeden až päť rokov hrozí Sninčanovi, ktorý doma prechovával a následne predával tabakové výrobky neoznačené kontrolnou známkou. Informovala o tom hovorkyňa finančnej správy (FS) Ivana Skokanová.

„Príslušníci finančnej správy mali podozrenie, že osoba zo Sniny prechováva v byte a ďalej predáva miestnym obyvateľom nelegálne cigarety, preto na základe príkazu Okresného súdu Humenné vykonali počas víkendu bytovú prehliadku,“ uviedla Skokanová s tým, že na prehliadke bytu Sninčana sa zúčastnili príslušníci Kriminálneho úradu FS v spolupráci s príslušníkmi FS z Colného úradu Michalovce.

U podozrivého našli podľa nej 46 566 kusov cigariet rôznych značiek a 46 kusov tabakových výrobkov v tvare cigár, všetky bez označenia kontrolnou známkou Slovenskej republiky.

„Okrem cigariet a cigár zaistili aj finančnú hotovosť vo výške 6815 eur, ktorá pochádzala z trestnej činnosti,“ doplnila Skokanová s tým, že únik na spotrebnej dani vyčíslili na takmer 5000 eur.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie