Veronika Ondo-Cholewová Šport Iné športy

Michalovskí fanúšikovia sú TOP: Patrí im priečka vo významnom rebríčku

Ktorí hokejisti mali v sezóne 2019/2020 najviac fanúšikov na domácich zápasoch? V európskom rebríčka sú Michalovčania.

Ilustračný obrázok k článku Michalovskí fanúšikovia sú TOP: Patrí im priečka vo významnom rebríčku
Zdroj: Mesto Michalovce

Pre hrozbu koronavírusu predčasne ukončili sezóny všetky významné európske hokejové ligy. Ako vyzerala návštevnosť fanúšikov?

TOP fanúšikovia

Hokejisti švajčiarskeho Bernu mali v sezóne 2019/2020 najviac fanúšikov na domácich zápasoch, tento titul obhájili opäť po roku. Na Bern chodilo v priemere 16 237 fanúšikov, v prvej stovke európskeho rebríčka sú aj dva slovenské tímy. Na 56. mieste je Slovan Bratislava s priemernou návštevnosťou 5241 fanúšikov. Hneď za Slovanom skončili Košice (5221).

Tretie sú v štatistike slovenských tímov Michalovce s priemernou návštevou 3448 fanúšikov.

Podľa štatistík, ktoré zverejnil oficiálny web Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF), bol najväčší nárast fanúšikov v Európe v tejto sezóne v slovenskej Tipsport Lige. Priemerná návštevnosť sa zvýšila o 43,1%, čo predstavuje 2379 fanúšikov. Bolo to najmä vďaka návratu Slovana Bratislava do ligy po siedmich rokoch v nadnárodnej KHL, ale podľa IIHF za to môže aj fakt, že sa vlani na Slovensku konali MS.

Dukla

Slovan mal priemernú návštevnosť 5241 fanúšikov, no znamenalo to pád oproti vlaňajšku o 28. miest. Druhé Košice boli vlani na 93. priečke, teraz im s priemernou návštevou 5221 fanúšikov patrí 57. miesto.

Mimo prvej stovky sú Michalovce, na Duklu chodilo v predčasne ukončenej sezóne priemerne 3448 fanúšikov na zápas.

Stovku rebríčka uzatvára fínsky tím Lukko Rauma s priemerom 3713 fanúšikov.

Krásny úspech michalovských hokejistov neušiel pred rokom pozornosti ani množstvu ich fanúšikov. V Michalovciach sa uskutočnila oslava historického postupu, zaspomínajte si vo fotogalérii.

Fotonávrat: Michalovských hokejistov prijal primátor a fanúšikovia
15
Galéria
Zdroj: Mesto Michalovce

Foto: archív

Zdroj: Dnes24/Tasr

Rýchle správy

Najčítanejšie