Veronika Ondo-Cholewová Šport Futbal

Michalovskí futbalisti mieria vysoko, za sebou majú aj sústredenie v Turecku, FOTO

Jednoznačným cieľom futbalistov MFK Zemplín Michalovce pred jarnou časťou Fortuna ligy je umiestnenie v prvej šestke. Čo im dodáva optimizmus?

Ilustračný obrázok k článku Michalovskí futbalisti mieria vysoko, za sebou majú aj sústredenie v Turecku, FOTO
3
Galéria

V nich budú mať papierovo prijateľných súperov, tréner Jozef Majoroš však tlmí prehnaný optimizmus. Optimizmus im dodáva najmä výborný záver jesennej časti, na ktorý by na Zemplíne radi nadviazali od úvodných jarných kôl.

Sústredenie v Turecku

„Všetko sa ukáže až na ihrisku a vopred sa nedá hovoriť o ľahkom alebo ťažkom rozlosovaní. Počas zimnej prípravy sme spravili maximum. Uskutočnila sa tak, ako sme si naplánovali. Mali sme týždňové sústredenie aj so zápasmi v Turecku a už sa pripravujeme na zápas s Trenčínom,“ zhrnul Majoroš nedávne týždne v najvýchodnejšom fortunaligovom klu­be.

V kádri nastalo viacero zmien, ktoré sa týkali najmä legionárov. „Spomedzi slovenských hráčov by mohol byť zaujímavou posilou obranca Šimon Kozák, ale nedávno odišiel do Anglicka, v materskom Southamptone mu urobia vyšetrenia. Vyzerá to však na dlhšiu absenciu. Sme s ním v spojení a jeho ďalšie informácie z vyšetrení budeme konzultovať,“ poznamenal Majoroš.

Jarná časť

Jeho zverenci zimovali na 5. mieste, no 23 bodov majú na konte aj 6. Trnava, 7. Zlaté Moravce a Trenčín má iba o 2 menej. Michalovčania by v úvodných štyroch jarných kolách radi potvrdili príslušnosť k prvej šestke a v ďalšom priebehu sa pasovali v skupine o titul.

Jarnú časť odštartujú zápasom v Žiline proti Trenčínu, doma privítajú Nitru, nastúpia v Ružomberku a prvú časť uzavrú domácim zápasom s Pohroním. Navonok to vyzerá ako priaznivý rozpis zápasov, ktoré majú určiť osud Michalovčanov do ďalšej fázy. Zvlášť keď ich konkurenti nastúpia aj proti tímom z elitnej trojky.

Reálne šance

„Sme radi, že sme sa tam dostali. Máme reálnu šancu byť v prvej šestke, takže urobíme všetko pre to, aby sa nám to podarilo. To, že nebudeme hrať so Slovanom alebo Dunajskou Stredou neznamená, že ostatné zápasy budú ľahké. Všetko sa ukáže až na ihrisku a ťažko vopred hovoriť o ľahkom alebo ťažkom žrebe,“ poznamenal tréner Majoroš.

V podobnom duchu sa vyjadril aj brankár Matúš Kira, ktorý by mal byť aj v nasledujúcom období jednou z opôr tímu.„Uvidíme, ako sa budú vyvíjať ostatné zápasy. Na tie sa však nebudeme pozerať, sústrediť sa musíme sami na seba. Dostali sme sa tam tvrdou prácou a ak chceme ostať v prvej šestke, tak znovu bude treba tvrdú prácu.“

Káder MFK Zemplín Michalovce:
Brankári: Matúš Kira, Tomáš Dráb, Rostyslav Dehtiar
Obrancovia: Dimitrios Konstantinidis, Alejandro Mendez Garcia, Jose Carrillo Mancilla, Ian Pino Soler, Šimon Kozák, Matúš Vojtko, Martin Kolesár, Dávid Špak
Stredopoliari: Christos Kountouriotis, Jakub Grič, Peter Kolesár, Igor Žofčák, Dimitrios Popovic, Jozef Šimon Turík, Marián Pásztor, Stanislav Danko, Matúš Begala, Alan Cheick Diarra, Milan Kvocera, Georgios Neofytidis, Kyriakos Savvidis
Útočníci: Issa Modibo Sidibé, Maksym Hirnij, Matej Trusa, Armen Hovhannisjan

  • Prišli: Kozák, Konstantinidis, Neofytidis, Méndez, Hirnij
  • Odišli: Martinez, Rota, Bekir, Červak, Mavretič
  • Výsledky MFK Zemplín Michalovce v príprave pred jarnou časťou 2019/2020:
  • Michalovce – Bardejov 1:0 (1:0), gól: Danko (11 m)
  • Michalovce – Mezőkövesd 0:3 (0:1)
  • Michalovce – Kesla Baku 1:1 (0:1), gól: Popovic
  • Michalovce – Lokomotiv Plovdiv 2:1 (1:1), góly: Soler, Danko
  • Michalovce – Austria Viedeň 0:2 (0:2)
  • Michalovce – FC Košice 2:0 (1:0), góly: Vojtko, Hovhannisjan
MFK Zemplín Michalovce pred začiatkom jarnej časti
3
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie