Futbal

Michalovskí futbalisti v dueli proti Dunajskej Strede: Dali aspoň čestný gól

MFK Zemplín sa stretol na trávniku s tímom FC DAC 1904 Dunajská Streda. No naši hráči, žiaľ, odchádzali domov s prehrou...

Ilustračný obrázok k článku Michalovskí futbalisti v dueli proti Dunajskej Strede: Dali aspoň čestný gól

FC DAC 1904 Dunajská Streda vyhrala v nedeľu nad MFK Zemplín Michalovce s výsledkom 4:1. V závere dali Michalovčania čestný gól.

Prvé góly

Prvá vážnejšia šanca prišla v 10. minúte, keď center z ľavej strany poslal z uhla na bránku Pačinda. V 13. minúte po vynútenom striedaní opustil ihrisko práve Pačinda. V 15. minúte po rohovom kope mohol zakončiť Žofčák, jeho strela letela nad.

V 19. minúte pohrozil strelou Grič, naťahovať sa musel brankár Macej. V 26. minúte vyskúšal strelu Ljubičić, brankár Kira vyrazil loptu do autu. Po vhadzovaní sa dostala lopta ku Kalmárovi, ktorý preloboval obranu michalovských hostí a Bayo z päťky poslal loptu do siete – 1:0.

O štyri minúty neskôr viedli domáci v Dunajskej Strede už dvojgólovým rozdielom, keď po centri K. Vidu sa hlavou presadil opäť Bayo – 2:0. V 32. minúte vyslal strelu z 25 metrov Kalmár a upravil už na 3:0. V 36. minúte sa ukázal opäť Bayo, po centri M. Vidu zostal sám pred bránkou, ale Kira v poslednej sekunde stihol zakročiť.

Čestný gól

V 45. minúte Sulley prešiel popri obrane DAC, zahrozil tvrdou strelou, ale lopta letela vedľa. Na začiatku druhého polčasu mohli znížiť hostia z Michaloviec. V 48. minúte malú domov chcel odkopnúť brankár Macej, trafil Sulleya, ale lopta skončila tesne vedľa bránky. V 57. minúte prešiel na pravej strane Herc, spätnú prihrávku chcel poslať pätičkou na bránku K. Vida.

V 63. minúte po centri Hovhannesa hlavičkoval na bránku Kavka, ale Macej bol na mieste. V 67. minúte postupoval sám K. Vida, dostal sa k hranici pokutového územia, odkiaľ vyslal aj strelu. Kira loptu vyboxoval, dorážku Herc poslal vedľa. V 70. minúte mohol zavŕšiť hetrik Bayo, ale z hranice päťky bol nepresný.

V 73. minúte sa po vydarenej akcií presadil K. Vida a strelil štvrtý gól Dunajskej Stredy. V 85. minúte mal na kopačkách svoj druhý gól K. Vida, jeho strelu však Kira nohou vyrazil na roh. Striedajúci Kurminowski dal v závere aspoň čestný gól hostí MFK Zemplín.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Zemplín Michalovce 4:1 (3:0)

Góly: 27. a 31. Bayo, 32. Kalmár, 72. K. Vida – 88. Kurminowski. Rozhodovali: Ochotnický – Galo, Čajka, ŽK: Ljubičič, K. Vida – Vaščák, 6118 divákov

Dunajská Streda: Macej – Koštrna, Huk, Šatka, Šimčák – Kalmár, Ljubičić (46. Kone), Herc – K. Vida, Bayo (74. Almási), Pačinda (13. M. Vida)

Michalovce: Kira – Rota, Kavka, Grič, Žofčák – Bednár – Vaščák, Turík, Hovhannes, Kolesár (59. Diarra) – Sulley (78. Kurminowski)