Veronika Ondo-Cholewová Šport

Michalovská Dukla odohrala s Košicami kvalitnú hru. O atmosféru sa pričinili aj fanúšikovia z Michaloviec, ktorí prišli niekoľkými autobusmi.

Ilustračný obrázok k článku Michalovskí hokejisti neuspeli na košickom ľade: Fanúšikom ukázali kvalitný zápas
31
Zdroj: Adam Stečák

Hokejisti domácich Košíc zvíťazili v utorkovom stretnutí 8. kola Tipsport ligy vo „východniarskom“ derby nad Michalovcami 3:0. „Oceliari“ si triumfom upevnili vedúce postavenie v tabuľke.

Fanúšikovia Michaloviec

Prvé ligové derby dvoch najvýchodnejších tímov Tipsport ligy znamenalo aj priamy súboj o priebežnú prvú priečku. K nadpriemernému zaplneniu Steel arény výrazne prispela aj početná skupina michalovských fanúšikov.

Prvá tretina priniesla atraktívny hokej a aj miernu prevahu hostí. Tí si v jej polovici vytvorili tlak, takmer na tri minúty zovreli Košičanov v ich pásme. Obliehanie Košarišťanovej bránky s viacerými streleckými pokusmi Lineta však gól neprinieslo.

Presilovky

Postupne sa k ofenzíve dostali aj Košičania, ale aj brankár hostí Trenčan bol pozorný. Na bezgólovej prvej tretine nič nezmenila ani sľubná príležitosť Tomu v závere.

Košičania začali druhú časť presilovkou, obrana hostí však napriek tlaku odolala. V 23. minúte domáci Bezúch napádal Kolbu v rozohrávke, puk za bránkou získal Skokan a po jeho efektnej prihrávke Klhůfek zblízka otvoril skóre – 1:0.

Aktívna hra

Michalovčania pokračovali v aktívnej hre, viackrát sa dostali pred Košarišťana, no ten neinkasoval ani po šanci Mašlonku v 27. minúte. Aj druhá tretina priniesla zaujímavé dianie, skóre sa však nezmenilo ani po šanciach Milého či Lalancetteho.

Od 43. min bolo 2:0, keď presilovkovú kombináciu domácich zakončil Haščák. Skokan, ktorý finálnymi prihrávkami pripravil oba góly domácich, mohol krátko na to zvýšiť na 3:0, no po blafáku na Trenčana netrafil bránku.

Čisté konto

Čo nevyšlo Skokanovi, podarilo sa v 47. minúte Jokeľovi, ktorý brankára hostí prestrelil zo strednej vzdialenosti. Domáci mali v 3. tretine hru pod kontrolou, nepribrzdilo ich ani oslabenie v 50. minúte, po ktorom sa dostali do viacerých príležitostí.

Domáci Košičania sa v závere sústredili na udržanie čistého konta brankára Košarišťana, hostia sa napriek snahe nedostali k súvislejšiemu tlaku. Košičania si ziskom troch bodov upevnili priebežnú 1. priečku v tabuľke.

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

• Góly: 23. Klhůfek (Skokan, Bezúch), 43. Haščák (Skokan, Chovan). 47. Jokeľ (Suja, Koch). Rozhodovali: Stano, Štefik – Stanzel, Beniač, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 6736 divákov.
  • zostavy:
  • HC Košice: Košarišťan – Slovák, Koch, Bučko, Repe, Čížek, Růžička, Cibák – Majdan, Chovan, Haščák – Klhůfek, Skokan, Bezúch – Rapáč, Bortňák, Belluš – Milý, Suja, Jokeľ
  • HK Dukla Ingema Michalovce: Surák – Mesikämmen, Dalhuisen, Ventelä, Vorobjov, Kolba, Bdžoch, Zekucia – Mašlonka, Lalancette, Juusela – Hvila, Galamboš, Hričina – Safaralejev, Linet, Giľák – Chalupa, Toma, Hamráček – Borov

Pozrite si aj fotogalériu z hokejového zápasu Michaloviec s Košicami.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

V OBRAZOCH: HC Košice - HK DUKLA Ingema Michalovce