Šport Iné športy

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili na domácom ľade nad HC 07 WPC Koliba Detva. Zápas skončil s výsledkom 2:0.

Ilustračný obrázok k článku Michalovskí hokejisti ukončili sériu prehier: Je to pre nás vydreté, ale veľmi dôležité víťazstvo
Zdroj: Rastislav Búgel

Hokejisti Michaloviec zvíťazili v zápase tabuľkových susedov 2:0 nad Detvou v stredajšom zápase 18. kola Tipsport Ligy. Klubu zo Zemplína sa tak podarilo ukončiť štvorzápasovú sériu prehier.

Presilovka

Duel nováčika súťaže s Podpoľancami veľa hokejovej krásy a gólov nepriniesol. V prvej polovici duelu mali aké-také šance skôr domáci hráči, no ani Giľák zblízka v prvej tretine, ani Mašlonka po samostatnom úniku v druhej tretine neskórovali.

Skóre duelu sa zmenilo až vďaka úspešnej presilovke v 44. minúte, keď Daniel Hančák dorazil puk za brankára Petríka. Po inkasovanom góle sa Detva snažila vyrovnať, zatlačila najmä pri vylúčení Vorobieva. Lenže neuspela a pri power play pridal poisťujúci druhý zásah Galamboš do prázdnej bránky. Detva prehrala iba druhýkrát z uplynulých piatich duelov.

Hlasy trénerov

Peter Bartoš, asistent tréenra HK Dukla Ingema Michalovce: „Minulý domáci zápas nám nevyšiel, preto sme dnes veľmi chceli vyhrať. Vedeli sme, že Detva hrá vonku veľmi dobre, vyhrala u silných súperov a na to sme sa museli pripraviť. V zlomových momentoch nás podržal brankár Trenčan. Je to pre nás vydreté, ale veľmi dôležité víťazstvo.“

Josef Turek, tréner HC 07 Detva: „V prvej tretine sme si vytvorili veľa šancí, no nepremenili sme ich, hoci sme nastrelili žŕdky. Nehrali sme zle, ale bez streleného gólu sa nedá vyhrať. Veľmi dobre chytal náš brankár Petrík. O našej prehre rozhodli naše nepremenené šance.“

• HK Dukla Ingema Michalovce – HC 07 WPC Koliba Detva 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)*
  • Góly: 44. Hančák (Galamboč, Giľák), 60. Galamboš (Safaralejev). Rozhodovali: Kalina, Juhász (Maď.) – Stanzel, Kis-Király (Maď.), vylúčení: 4:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2734 divákov.
  • Michalovce: Trenčan – Ventelä, Dalhuisen, Mesikämmen, Hančák, Kolba, Vorobiev, Zekucia – Mašlonka, Lalancette, Giľák – Mesároš, Galamboš, Juusela – Hvila, Linet, Safaralejev – Hamráček, Toma, Chalupa – Borov
  • Detva: Petrík – Martin Chovan, Gachulinec, Kuklev, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Lalík, Turan – Sýkora, Zuzin, Šišovský – Žilka, Valent, Gašpar – Török, Podešva, Surový – Ľupták, Čacho, V. Fekiač

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

A teraz na inú tému. Vedeli ste, že v michalovskom DHZ sa za 140 rokov vystriedalo približne 1000 členov? Pozrite si nižšie video.

Hl. foto: ilustračné