Šport Iné športy

Michalovskí kickboxéri: Domov doniesli 9 zlatých a 3 bronzové medaily

Pretekári michalovského Športového Kickbox klubu si pod vedením trénerov Ľuboša Takáča a Matúša Bazgera vybojovali 9 zlatých a 3 bronzové medaily.

Ilustračný obrázok k článku Michalovskí kickboxéri: Domov doniesli 9 zlatých a 3 bronzové medaily
20
Zdroj: Športový Kickbox klub Mi

Po sérií významných ocenení mesta, v ktorých si Športový Kickbox klub Michalovce z rúk primátora Viliama Záhorčáka prevzal ceny za Najúspešnejší športový kolektív Michalovce za rok 2018 a udelenia titulu Čin roka 2018 v oblasti športu, sa pretekári klubu zúčastnili 2. kola Open ligy SZKB v kickboxe v Poprade. Na tento turnaj vycestovalo 7 pretekárov: Emma Sabadošová, Marko Bálint, Karel Svobodník, Štefan Mlynár, Matej Hospodár, Dávid Havran a Michaela Tomková.

12 cenných kovov

Na spomínanom turnaji sa zúčastnilo 209 štartujúcich z dvoch krajín a 28 klubov. Pretekári michalovského Športového Kickbox klubu, pod vedením trénerov Ľuboša Takáča a Matúša Bazgera, vybojovali a domov doniesli celkovo 9 zlatých a 3 bronzové medaily.

„Prvé dve zlaté medaily vyboxovala Emma Sabadošová, ktorá štartovala ako kadetka v disciplínach poinf fighting nad 42 kg a light contact do 50 kg. Karel Svodobník rovnako vybojoval dve zlaté medaily, v disciplínach light contact do 63 kg a kick light do 63 kg, seniori,“ informovala zo Športového Kickbox klubu Elena Takáčová.

Ďalšia kadetka Michaela Tomková získala dve zlaté medaily v disciplínach light contact do 37 kg a kick light do 37 kg. Nováčik sezóny Dávid Havran sa predviedol rovnako dobre a v disciplínach light contact do 52 kg a kick light do 52 kg, obe kadeti, svojím výkonom nezaostával za ostrieľanejšími pretekármi, a obe disciplíny vyhral.

Ako informovali ďalej z klubu, Matej Hospodár, aj napriek príprave na maturitné skúšky a kratšej tréningovej príprave, zdolal vo finále light contactu do 69 kg súpera a získal zlatú medailu. Bronzovú medailu vybojoval v ringu v disciplíne K1 rules do 67 kg.

Štefan Mlynár získal bronzovú medailu v disciplíne light contact do 69 kg. Na záver, po dlhšej prestávke v ringových zápasoch, sa predviedol Marko Bálint v disciplíne K1 rules do 81 kg, v ktorej bol žiaľ počas druhého zápasu zranený, a tak napokon získal bronzovú medailu.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia