Šport Iné športy

Michalovskí kickboxéri sa predviedli v maďarskej metropole: Ako sa im darilo?

Michalovskí kickboxéri boli opäť v akcii. Zúčastnili sa v Budapešti na podujatí Hungarian Kickboxing World Cup. Doniesli si niekoľko medailí.

Ilustračný obrázok k článku Michalovskí kickboxéri sa predviedli v maďarskej metropole: Ako sa im darilo?
12
Galéria

V Budapešti sa uskutočnil už 25. ročník Hungarian Kickboxing World Cup. Za účasti 3131 štartujúcich z 284 klubov a 39 krajín na ňom nechýbali ani pretekári michalovského Športového Kickbox klubu.

Skúsení aj debutanti

Ako informoval Športový Kickbox klub Michalovce, pod trénerskou taktovkou Ľuboša Takáča a Matúša Bazgera štartovalo v Budapešti spolu 8 športovcov. Medzi nimi boli skúsení Marko Bálint, Timea Hamaríková, Matej Hospodár, Emma Sabadošová a Karel Svobodník, ale aj debutanti na takomto podujatí Štefan Mlynár, Michaela Tomková a Dávid Havran.

,,Všetci ukázali srdce a bojovného ducha, v každom zápase šli na maximálny výkon," uviedla z michalovského klubu Elena Takáčová. Ďalej dodala, že práve to sa odzrkadlilo aj v zisku štyroch medailí: dvoch strieborných a dvoch bronzových. A ďalšie dva cenné kovy ušli michalovským zástupcom len o vlások.

Medailová zbierka

Prvú bronzovú medailu vyboxoval Dávid Havran, a to v light contacte kadetov do 52 kg. Ďalšie dve medaily (striebro a bronz) pridala v tatami disciplínach Michaela Tomková.

Medailovú zbierku zakončil v kicklighte juniorov do 63 kg Karel Svobodník, keď v semifinálovom zápase porazil rovnako skúseného Ladislava Maruščáka 3:0 na body. ,,Aj ostatní chlapci a dievčatá podali pekné a kvalitné výkony na zápasiskách, no ich súperi boli nad ich sily," dodala na záver Elena Takáčová.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Michalovskí kickboxéri na Hungarian Kickboxing World Cup
12
Galéria

Pozrite si aj video z jazdeckého športu, ktorý ste nedávno mohli vidieť v Michalovciach.

Video: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie