Šport Iné športy

Michalovskí športovci na Majstrovstvách SR v kickboxe: Medailové úspechy, FOTO

Michalovská výprava sa zúčastnila na majstrovstvách v kickboxe na Slovensku. Domov si priniesla viacero medailí.

Ilustračný obrázok k článku Michalovskí športovci na Majstrovstvách SR v kickboxe: Medailové úspechy, FOTO
16
Zdroj: Športový kickbox klub/Mi

Celoročnú prípravu, úsilie a snahu pretavili pretekári Športového Kickbox klubu Michalovce (ŠKk Michalovce) do medailových úspechov na tohtoročných Majstrovstvách SR v kickboxe. V levickej športovej hale sa stretlo celkovo 360 štartujúcich z 30 klubov Slovenska.

Michalovskí medailisti

Siedmi pretekári, Emma Sabadošová, Karel Svobodník, Marko Bálint, Timea Hamaríková, Michaela Tomková, Dávid Havran a Zuzana Kropáčová si domov doniesli celkovo 7 majstrovských titulov, 5 strieborných medailí a 6 bronzových. Premiéru na majstrovstvách si užili Zuzana Kropáčová, ktorá vyhrala dve disciplíny, kick light aj light contact do 50 kg kadetiek a stala sa tak dvojnásobnou majsterkou Slovenska.

„Bronzovú medailu získala v disciplíne point fighting nad 42kg kadetiek.  Dávid Havran ako ďalší nováčik takéhoto turnaja obsadil bronzové medailové priečky v kick light aj light contact do 52 kg kadetov,“ informovala Elena Takáčová z ŠKk Michalovce. Dvojnásobnou majsterkou Slovenska sa stala Michaela Tomková, v disciplínach kick light aj light contact do 42 kg kadetov.

Najkrajší zápas

Karel Svobodník si vybojoval jednu striebornú medailu v light contacte do 63 kg sn. a jednu bronzovú v kick lighte do 63 kg. sn .„Jeho semifinálový zápas v kick lighte s Ladislavom Maruščákom o postup do finále môžeme hodnotiť ako najkrajší zápas dňa na tatami. Aj napriek vyrovnanému boju, Kajo tento prehral a neobhájil minuloročný titul,“ uviedol michalovský klub

V ringu sa predviedli Timea Hamaríková a Marko Bálint. Timea získala striebornú medailu v disciplíne K1 rules do 56 kg jr. a na tatami dve strieborne v kick light aj light contact do 60 kg sn. Marko v disciplíne K1 rules do 81kg sn. vybojoval bronzovú medailu a na tatami striebornú v kick light do 84 kg sn. a bronzovú medailu v light contact do 84 kg sn.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Pozrite si aj galériu z majstrovstiev v kickboxe, ktorých sa úspešne zúčastnil michalovský klub.

Majstrovstvá SR v kickboxe 2019: Úspech michalovského klubu