Šport Iné športy

Michalovských hokejistov čaká po víťazstve silný súper - Slovan Bratislava

Tomek Valtonen, tréner michalovského hokejové klubu, sa teší z gólov Mihálika a Hickmotta. Čaká ich ďalší silný súper - Slovan Bratislava.

Ilustračný obrázok k článku Michalovských hokejistov čaká po víťazstve silný súper - Slovan Bratislava
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v stredajšom zápase 28. kola Tipos extraligy na domácom ľade nad DVTK Miškovec 3:0. Súperovi uštedrili štvrtú prehru za sebou.

Presilovky

Michalovčania od úvodu kráčali k natiahnutiu svojej bodovacej série na päť duelov. V samom úvode mieril Hickmott do žŕdky a brankár DVTK Kiss si poradil aj s pokusmi Southorna so Šoltésom. V dvanástej minúte bola ale prikrátky na strelu domáceho kapitána Vladimíra Mihálika.

Hostia kontrovali Flickom, ktorý v brejku dvoch na jedného mieril iba do Tomeka a vyrovnať sa im nepodarilo ani v minútovej presilovke o dvoch hráčov. Ako sa využívajú presilovky im ukázali Michalovčania v úvode druhej tretiny, keď putoval na trestnú lavicu Kevin Wehrs. Jeho faul po dvadsiatich sekundách potrestal druhým gólom Jordan Hickmott.

Zvonila žŕdka

Znížiť mohli Galanisz s Andersonom, prvý ale v dobrej pozícii minul bránu a druhý mieril do Tomekovho betónu. V 38. minúte zvonila žŕdka po strele Osterberga aj na michalovskej bránke, hostia nedokázali skórovať ani pri následne presilovke po faule Takáča.

Aj v tretej časti sa hralo podľa nôt domácich, ktorí naďalej kontrolovali priebeh hry. V 47. minúte získali hostia po faule Regendu možnosť štvrtej presilovej hry, paradoxne však mohli inkasovať, v brejku dvoch na jedného ale Takáč nemieril presne. Hostia svoju nemohúcnosť ukázali aj pri ďalšej presilovke po vylúčení Southorna, v ktorej si nevypracovali ani jednu gólovú šancu.

Domáci sa už dopredu príliš nehrnuli. Uspokojili sa s tesným dvojgólovým náskokom, ktorý ubránili aj počas dvojminútovej power-play Miškovca. Definitívnu bodku za duelom dal v posledných sekundách gólom do prázdnej bránky Jordon Southorn.

Hlasy trénerov

Tomek Valtonen, tréner Michaloviec: „Veľmi nám pomohli góly Mihálika a Hickmotta. Potom sme to už kontrolovali a poctivou defenzívou sme súpera nepúšťali do šancí. Štvrté víťazstvo z piateho zápasu ma teší, teraz nás však čaká ďalší silný súper – Slovan Bratislava.“

David Allison, tréner DVTK: „Vôbec sa nám nedarilo v koncovke. Na gól sme nepremenili ani šesť presiloviek, domáci využili jednu možnosť z jedinej. To nás stálo body.“

HK Dukla Ingema Michalovce – DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:0 (1:0, 1:0, 1:0 )

Góly: 12. Mihálik (Galamboš, Mašlonka), 21. Hickmott (Takáč, Southorn), 60. Southorn (Erkinjuntti, Lalancette). Rozhodovali: Kalina, Snášel – Bogdaň, Ordzovenský, vylúčení: 6:1, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, bez divákov.

Michalovce: Tomek – Southorn, Mihalik, Ťavoda, McCormack, Kolusz, Zekucia – Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti – Šoltés, Suja, Takáč – Bartánus, Hickmott, Regenda – Mašlonka, Galamboš, Chalupa – Török, Ragan

DVTK: Kiss – Wehrs, Rauhauser, Szirányi, Kiss, Rokaly, Murphy, Láda, Vojtkó – Egle, Vas, Flick – Anderson, Osterberg, Rokaly – Magosi, Galanisz, Csányi – Ritó, Lövei, Miskolczi