Krimi

Migranti zaplatili za let cez slovensko-ukrajinskú hranicu 40-tisíc dolárov, FOTO

Prípad opusteného lietadla, ktoré v septembri objavila polícia vo Vranovskom okrese, má rozuzlenie. Zo zločinu prevádzačstva sú obvinení aj Slováci.

Ilustračný obrázok k článku Migranti zaplatili za let cez slovensko-ukrajinskú hranicu 40-tisíc dolárov, FOTO
5
Galéria
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Polícia vzniesla obvinenie dvom Slovákom a jednému Maďarovi pre zločin prevádzačstva. Počas operácie s krycím názvom SKY policajti z Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii odhalili skupinu páchateľov. Išlo o prípad opusteného lietadla v katastri obce Sačurov (okres Vranov nad Topľou), ktoré bolo nájdené 20. septembra. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Podľa zistení polície skupina páchateľov operovala na území Slovenska, Maďarska a Poľska. Vyšetrovateľ obvinil aj tri osoby, ktoré sú občanmi Ukrajiny.„Polícia zistila, že ešte 19. septembra 2020 umožnili nedovolené prekročenie štátnej hranice Slovenskej republiky z Ukrajiny trom nelegálnym migrantom z Afganistanu. Samozrejme, mali za to zinkasovať nemalú sumu peňazí,“ uviedla polícia.

Pred svojou cestou zaplatili migranti prevádzačom 40-tisíc dolárov.

Skončili za mrežami

Afgánci sa dostali na Slovensko nelegálne mimo hraničných priechodov v blízkosti obce Beňatina (okrese Sobrance). Podľa polície nelegálnych migrantov na Ukrajine naložili do dvojmiestneho športového lietadla bez identifikačných znakov a pilot s nimi preletel cez hranicu na územie Slovenska až do katastra obce Sačurov (okres Vranov nad Topľou).

„Pilot tam pristál po technických problémoch lietadla. Migrantov vyložil a odovzdal teraz už obvineným, ktorí im zabezpečili stravu, naložili ich do auta a odviezli ich smerom do Poľska, kde ich 20. septembra zadržali príslušníci polície,“ vysvetlila polícia.

Vyšetrovateľ predložil prokurátorovi návrh na vydanie podnetu na vzatie do väzby obvinených, pričom dozorujúci prokurátor a sudca sa s týmto návrhom stotožnili a všetkých troch obvinených vzali do väzby. Za uvedený zločin po dokázaní viny hrozí trest odňatia slobody vo výške od 7 do 12 rokov.

NAJDRAHŠÍ NAJKRATŠÍ LET: MIGRANTI ZAPLATILI 40 000 DOLÁROV ZA PRELET Z UKRAJINSKEJ STRANY HRANICE, POLÍCIA PRÍPAD RÝCHLO...

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Friday, October 30, 2020
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie