Správy Rôzne

Na dolnom Zemplíne Rómovia pri testovaní spolupracovali

Testovanie obyvateľov marginalizovaných rómskych komunít (MRK) na ochorenie COVID-19 v spolupráci s vojenskými lekármi sa v pondelok v okrese Michalovce uskutočnilo bez komplikácií.

Ilustračný obrázok k článku Na dolnom Zemplíne Rómovia pri testovaní spolupracovali
Zdroj: TASR

Potvrdili to primátor mesta Strážske Vladimír Dunajčák a starosta obce Nacina Ves Anton Šandor.

Testovali aj Rómov

Medzi 118 Rómami žijúcimi v Strážskom nie je podľa Dunajčáka nikto, kto by sa mal vrátiť zo zahraničia. Aj napriek tomu tam vojenskí zdravotníci odobrali vzorky jednému členovi každej domácnosti.

„Testovali sa aj Rómovia, ktorí sa vrátili zo zahraničia a sú integrovaní medzi majoritou v meste,“ doplnil Dunajčák s tým, že títo obyvatelia sa prišli dať otestovať dobrovoľne. Ako dodal, všetci Rómovia situácii rozumeli a testovanie sa zrealizovalo bez problémov.

Nacina Ves

Starosta obce Nacina Ves sa na testovaní pre svoj pokročilý vek osobne nezúčastnil. Ako uviedol, v obci so 780 obyvateľmi rómskej národnosti si od začiatku mimoriadnej situácie viedli menný zoznam repatriantov s dátumami ich príchodov.

„Testujú tých, ktorí prišli najneskôr. Vzorky zobrali asi 30 osobám,“ povedal s tým, že podľa informácií, ktoré má od terénnych sociálnych pracovníkov a členov miestnej občianskej poriadkovej služby, členovia MRK, ktorí do obce zo zahraničia priebežne prichádzali, povinnú domácu karanténu dodržiavali. Dodal, že ani v Nacinej Vsi sa problémy počas testovania nevyskytli.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Počas pandémie dochádza v našom meste k dezinfekcii verejných priestranstiev. Pozrite si to na fotkách.

Počas pandémie dochádza v našom meste k dezinfekcii verejných priestranstiev
2
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie