Rôzne

Na michalovskom námestí sa bude tancovať karička: Pridáte sa?

Na námestí v našom meste sa už onedlho bude tancovať karička. Kedy sa môžeme na to tešiť?

Ilustračný obrázok k článku Na michalovskom námestí sa bude tancovať karička: Pridáte sa?
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Metropola Zemplína sa o pár dní roztancuje. Mestská samospráva, kultúrne i osvetové stredisko a Matica slovenská chystajú od 9. do 11. augusta 60. ročník folklórneho festivalu spevu a tanca Zemplínske slávnosti, v rámci ktorých sa bude 10. augusta na námestí od 15:45 – 16:30 hod. tancovať karička.

Okolo fontány

Folkloristi Zemplínskych slávností si spolu zaspievajú a zatancujú v sobotu popoludní, keď sa bude konať tradičná škola tanca so zameraním na karičku.

Do tancovania karičky na námestí sa môže zapojiť každý, kto má chuť a elán. Ak sa chcete pridať, registrácia na Karičku 2019 bude prebiehať od 15:00 do 15:45 hod. Tancovať sa bude následne v kruhu okolo Fontány lásky na michalovskom námestí od 15:45 do 16:30 hod.

Tradičný tanec

Okolo Fontány lásky tak ľudia vytvoria v sobotu veľký tancujúci kruh s typickým zemplínskym tancom karička. Do tancovania karičky sa každý rok organizátori snažia zapojiť nielen súbory, ktoré vystupujú počas slávností, ale aj návštevníkov festivalu a vytvoriť tak krásny zážitok z tohto podujatia pre všetkých zúčastnených.

Na Zemplíne patrí karička k ženským tancom, ale v sobotu sa môže zapojiť každý, kto si trúfa. Tanec bude súčasťou Zemplínskych slávností, ktoré doplnia svojim bohatým programom ponuku jarmočných dní.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Vo videu nižšie si pozrite aj notu s tancujúcimi husľami. Vedeli ste, že motív huslí si umelec zvolil na základe toho, že pre naše mesto je typický folklór a k nemu neodmysliteľne patrí tento hudobný nástroj?

Video: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie