Eva Mikulová

Na prímestských linkách v kraji jazdia nové autobusy

Zmluvný dopravca Košického samosprávneho kraja, spoločnosť Eurobus a.s., uviedol do obehu 28 kusov nových autobusov.

Ilustračný obrázok k článku Na prímestských linkách v kraji jazdia nové autobusy
Zdroj: KSK

Komfort cestujúcich prímestskými autobusmi v Košickom kraji sa tak opäť zvýši. Jednou z výhod nových autobusov je použitie nástupnej plošiny pre cestujúcich so zníženou pohybovou schopnosťou. Typy vozidiel boli vyberané s ohľadom na životné prostredie a zníženie emisií v ovzduší.

Takmer 60 liniek

„Nové autobusy poslúžia na prepravu cestujúcich na 57 prímestských linkách v okresoch Košice II, Košice-okolie, Rožňava, Spišská Nová Ves, Gelnica, Trebišov, Prešov, Levoča, Poprad a Revúca. Tieto oblasti v súčasnosti obsluhuje spolu 255 prímestských autobusov, mnohé z nich slúžia aj viac ako desať rokov. Obnova vozového parku je dôležitou časťou budovania integrovaného dopravného systému v Košickom a Prešovskom kraji. Podpora verejnej dopravy má význam aj z pohľadu životného prostredia, zníženia dopravných nehôd či riešenia problémov s parkovaním v mestách. V neposlednom rade chceme východniarom zabezpečiť väčšie pohodlie a komfort cestovania,“ informoval predseda KSK Rastislav Trnka.

Vozový park spoločnosti eurobus, a.s. posilní 28 nových autobusov. Nové autobusy nakúpila spoločnosť eurobus a.s. spolu s KSK, a to vďaka nenávratnému finančnému príspevku z Integrovaného regionálneho operačného programu vo výške viac ako 5 200 000 eur.

Spoločnosť eurobus sa na investícii podieľala sumou takmer 580 000 eur. V rámci jednotlivých závodov Košice, Rožňava a Spišská Nová Ves budú pre cestujúcich k dispozícii dva typy vozidiel, a to Crossway Low Entry s dĺžkou 10,8 metra a 12 metrov.

Tie sú vybavené dvoma nízkopodlažnými vstupmi. Cestujúci tak nastúpia rýchlejšie a komfortnejšie, čím sa zároveň zníži aj doba státia na zastávkach.

Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie