Veronika Ondo-Cholewová Krimi

Pred Užhorodskou vošiel do protismeru: Nehoda na niekoľko hodín obmedzila dopravu

Tragická nehoda v Michalovciach obmedzila plynulosť dopravy na niekoľko hodín. Auto prešlo pred križovatkou na Užhorodskej do protismeru.

Ilustračný obrázok k článku Pred Užhorodskou vošiel do protismeru: Nehoda na niekoľko hodín obmedzila dopravu
Zdroj: Polícia SR - Košický kraj

V piatok (18.10.) krátko po 13. hodine sa počet dopravných nehôd s tragickým koncom opäť navýšil. Ako zverejnila polícia, ďalší človek, ktorý mal ešte jeseň života pred sebou, žiaľ, už nikdy nezasadne za nedeľný stôl spolu so svojou rodinou. Jeho niť života pretrhla dopravná nehoda, ktorá podľa polície na niekoľko hodín obmedzila plynulosť dopravy v Michalovciach.

Čelná zrážka

„Podľa doterajších zistení vodič (30) zo Sobraniec, smerujúci s osobným motorovým vozidlom zn. Peugeot 407 od obce Zalužice, pravdepodobne z dôvodu nevenovania sa plne vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke, prešiel pred svetelnou križovatkou na Užhorodskej ulici s vozidlom cez odbočovací stredový pruh do protismeru, kde v tom čase viedla osobné motorové vozidlo zn. VW Touran v smere od mesta Michalovce 29-ročná vodička z okresu Sobrance,“ uviedla hovorkyňa košického krajského riaditeľstva Policajného zboru Lenka Ivanová

Ako doplnila, žiaľ, vodička už zrážke nedokázala zabrániť, a výsledkom čelného stretu vozidiel boli také zranenia 54-ročného spolujazdca z vozidla zn. VW Touran, ktorým po prevoze do nemocnice podľahol. Podľa polície, vodička tohto vozidla utrpela podľa predbežnej lekárskej správy ľahké zranenia a 49-ročná spolujazdkyňa, sediaca na zadnom sedadle, sa zranila ťažko.

Vodič druhého vozidla neutrpel podľa policajnej správy pri dopravnej nehode zranenia, ktoré by si vyžiadali lekárske ošetrenie, výsledok jeho dychovej skúšky bol negatívny a vodičský preukaz mu bol zadržaný. Ako doplnila hovorkyňa košického krajského riaditeľstva Policajného zboru Lenka Ivanová, predbežná škoda bola vyčíslená na 4 000 eur.

Trestné stíhanie

Michalovskí dopravní policajti udalosť na mieste dokumentovali aj za prítomnosti znalca z odboru cestná doprava. „Vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach, ktorá vec na mieste prevzala, v tejto súvislosti začala trestné stíhanie a 30-ročného vodiča osobného motorového vozidla zn. Peugeot 407 obvinila z prečinu usmrtenia a prečinu ublíženia na zdraví,“ uviedla polícia.

Presná príčina dopravnej nehody a jej bližšie okolnosti sú však podľa policajnej hovorkyne naďalej predmetom vyšetrovania.

„S blížiacimi sa sviatkami, pri ktorých si uctime pamiatku všetkých, ktorí už, žiaľ, nie sú medzi nami, bude aj na cestách viac vodičov. Jazdite preto opatrne a dávajte na seba pozor. Život je naozaj to najcennejšie, čo máte,“ dodala na záver polícia.

Tragická autonehoda v Michalovciach
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie