Rôzne

Na Vinianskom hrade sprístupnia novú atrakciu: Pribudne aj počítadlo turistov

Viniansky hrad už niekoľko rokov zažíva veľkú premenu a z chátrajúcej ruiny sa stáva atraktívna stredoveká pevnosť. O pár dní sprístupní aj novú atrakciu.

Ilustračný obrázok k článku Na Vinianskom hrade sprístupnia novú atrakciu: Pribudne aj počítadlo turistov
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Na Vinianskom hrade v okrese Michalovce v sobotu (22. 6.) v rámci osláv letného slnovratu uvedú do života repliku stredovekého šliapacieho žeriavu. Súčasťou svätojánskych slávností bude aj pálenie vatry pri Vinianskom jazere. Informovala o tom krajská organizácia cestovného ruchu Košice Region Turizmus.

Počítadlo návštevníkov

Projekt výroby repliky historického stroja, ktorá umožní návštevníkom hradu vyskúšať si dobové remeslo, realizovali nadšenci zo združenia Zemplínsko-užská hradná cesta vďaka podpore programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita.

V priebehu leta by mali okolie Vinianskeho hradu pre návštevníkov zatraktívniť informačný bod aj počítadlo pohybu návštevníkov. Okrem toho kraj tiež plánuje zahustiť turistické značenie v lese a opraviť výtlky na prístupovej ceste.

Nová atrakcia

Sprístupnenie novej atrakcie sa uskutoční v rámci podujatia Jánske ohne nad Šíravou, ktoré vo Vinnom bude v sobotu už po šiesty raz. Program odštartuje výstup na Viniansky hrad spestrený vďaka šermiarom v dobových kostýmoch.

Na návštevníkov budú čakať ukážky tradičných remesiel, súťaže pre deti a pestrá hudobná ponuka. Po zotmení sa pri jazere rozhorí svätojánska vatra.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Celý program podujatia Jánskych ohňov nad Šíravou 2019 nájdete v priloženej galérii.

Program Jánskych ohňov nad Šíravou 2019: Na čo sa dá tešiť?
1
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie