Veronika Ondo-Cholewová Šport

Na zimnom štadióne sa strhla hromadná bitka: Fínsky obranca dostal aj trest

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce v zápase 9. kola Tipsport ligy bojovali na domácom ľade nad HC Mikron Nové Zámky. Zápas poznačili aj napadnutia.

Ilustračný obrázok k článku Na zimnom štadióne sa strhla hromadná bitka: Fínsky obranca dostal aj trest

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v piatkovom (4. 10. 2019) zápase 9. kola Tipsport ligy na domácom ľade nad HC Mikron Nové Zámky 4:1. Na zimáku diváci videli okrem vydareného zápasu aj bitku.

Napadnutie

Domáce Michalovce mali výborný vstup do zápasu a už v 2. minúte sa ujali vedenia, keď sa strelou od modrej presadil Giľák. O päť minút neskôr pridal druhý gól Hvila. V 12. minúte predviedol nešetrný zákrok na súpera Mesikämmen, po ktorom sa strhla hromadná bitka.

Fínsky obranca Michaloviec nakoniec dostal za napadnutie krku a hlavy 5+DKZ a hostia mali výbornú šancu na skorigovanie skóre. Zámky si vypracovali tlak i niekoľko šancí, no Trenčana neprekonali, v 14. minúte mu pomohla aj žŕdka.

Presilovka

Čo sa nepodarilo hosťom, vyšlo domácim Michalovčanom opäť v úvode druhého dejstva, keď sa tečom zblízka presadil v početnej výhode Mašlonka a upravil na 3:0. Hokejisti Nových Zámkov sa nevzdávali, v ďalšom priebehu si vypracovali viacero dobrých príležitostí, no zlyhali v koncovke.

V 37. minúte navyše pridal Lalancette v ďalšej presilovke už štvrtý gól Dukly a priblížil ju k víťazstvu. Michalovčania si v záverečnej tretine pohodlný náskok pozorne strážili a súperovi nedovolili duel zdramatizovať.

Ten si opäť zahral aj dve presilovky, no na dobre chytajúceho Trenčana recept nenašiel. Hosťom sa nakoniec podarilo znížiť až v 55. minúte, keď čestný úspech zaznamenal Bajtek, ale na výhre domácich už nič nezmenili.

• HK Dukla Ingema Michalovce – HC Mikron Nové Zámky 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)*
  • Góly: 2. Giľák (Linet, Kolba), 7. Hvila (Galamboš, Mesaroš), 22. Mašlonka (Dalhuisen, Lalancette), 37. Lalancette (Juusela, Kolba) – 55. Bajtek (Ordzovenský, Jurík). Rozhodovali: Korba, Juhász – Beniač, Soltész, vylúčení: 11:8 na 2 min, navyše: Mesikämmen 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku a 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3527 divákov.
  • HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan – Mesikämmen, Dalhuisen, Ventelä, Vorobjov, Kolba, Bdžoch, Zekucia – Mašlonka, Lalancette, Juusela – Mesaroš, Galamboš, Hvila – Giľák, Linet, Safaralejev – Chalupa, Toma, Hamráček – Borov
  • HC Mikron Nové Zámky: Kristín – Drtina, Hain, Pavúk, Mikuš, Hatala, Ordzovenský, Ondrušek, Dlugoš – Pospíšil, Hruška, Jurík – Bajtek, Urban, Stupka – Rogoň, Fábry, Mikula – Bečka, Kováčik, Andrisík

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Mimochodom, vedeli ste, že v Michalovciach máme novú občiansku poriadkovú službu? Nižšie nájdete jej zábery.