Veronika Ondo-Cholewová Šport Iné športy

Najväčší medzinárodný turnaj kickboxu v SR? Takýto úspech zažili Michalovce

Michalovská výprava sa zúčastnila na najväčšom medzinárodnom turnaji v kickboxe na Slovensku. Domov si priniesla viacero medailí.

Ilustračný obrázok k článku Najväčší medzinárodný turnaj kickboxu v SR? Takýto úspech zažili Michalovce
12
Zdroj: Športový Kickbox klub Mi

Najväčší medzinárodný turnaj na Slovensku v kickboxe, Slovak Open 2018 sa konal v Bratislave za účasti 945 štartujúcich z 90-tich klubov a z jedenástich krajín. Počas dvoch dní sa tam predviedli pretekári v 2. ringoch. Pozrite, ako zabodovali michalovskí zástupcovia.

Svobodník získal dve zlaté medaily

Michalovskú 10 člennú výpravu Športového Kickbox klubu reprezentovali Karel Svobodník, Timea Hamaríková, Vasyľ Klevľanyk, Martin Petričko, Štefan Gajdoš, Emma Sabadošová, Štefan Mlynár a Matej Hospodár pod trénerským vedením Ľuboša Takáča a Matúša Bazgera. „Naša bilancia turnaja: dve zlaté, dve strieborné a jedna bronzová medaila,“ informovala Elena Takáčová Valachová zo Športového Kickbox klubu Michalovce.

Ako uviedli z klubu, Karel Svobodník v prvom zápase disciplíny light contact do 57 kg kadetov jednoznačne zdolal reprezentanta ČSFU Michaela Hauser na body 3:0, v ďalších zápasoch prekonal maďarských pretekárov a po finálovej výhre nad Bálint Martinom z Maďarska získal zlatú medailu. Rovnako excelentný výkon podal v disciplíne kicklight do 57 kg kadetov, kde získal ďalšiu zlatú medailu po vyhratí dvoch neľahkých zápasov s reprezentantmi Maďarska a výhre vo finále nad Hrabovszky Rolandom (HU).

Ďalšie medaily

Striebornú medailu získala Timea Hamaríková v disciplíne light contact do 55 kg jr. po dvoch výherných zápasoch s pretekárkami Maďarska. Vo finále však nestačila na slovenskú súperku Leu Turčaníkovú. V disciplíne kicklight do 55kg jr. v semifinálovom zápase nastúpila proti maďarskej reprezentantke, v ktorom prehrala a získala bronzovú medailu.

„Vasyľ Klevľanyk prvý zápas v light contacte do 69 kg sn. vyhral pred časovým limitom nad súperom z Maďarska, v ďalšom nastúpil proti maďarskému favoritovi celej váhovej kategórie Mészáros Attilovi, v ktorom bol náš pretekár zranený a aj napriek tomu zápas vyhral a postúpil do finále proti rakúskemu súperovi Michaelovi Ernst,“ uviedli z klubu. Finálový zápas práve kvôli zraneniu z predošlého zápasu prehral a získal tak striebornú medailu.

Cenné skúsenosti

Martin Petričko, Štefan Gajdoš, Emma Sabadošová, Matej Hospodár a Štefan Mlynár mali na takomto turnaji premiéru, a napriek tomu, že neobsadili medailové stupienky, podali podľa vyjadrenia michalovského klubu pekné výkony. „Žiaľ, neskúsenosť nováčika na takomto podujatí sa pretavila do neúspechov, no odniesli si cenné skúsenosti,“ uzavrel klub.

Pozrite si aj jednotlivé umiestnenia:

• Karel Svobodník: 1.miesto, light contact, do 57kg, kadeti, 1. miesto kick light, do 57kg, kadeti
  • Timea Hamaríková: 2. miesto, light contact, do 55kg, jr., 3. miesto, kick light, do 55kg, jr.
  • Vasyľ Klevľanyk: 2. miesto, light contact, do 69kg, sn.