Najzaujímavejšie témy z Michaloviec: Čo čitateľov cez týždeň zaujalo najviac?

Ďalší marcový týždeň je pomaly na konci. Prinášame vám prehľad článkov, ktoré našich čitateľov počas neho zaujali najviac.

Ilustračný obrázok k článku Najzaujímavejšie témy z Michaloviec: Čo čitateľov cez týždeň zaujalo najviac?
Zdroj: Dnes24.sk

Najkritickejšie dni vandalizmu

Metropola Zemplína, tak ako aj iné mestá, sa žiaľ, stretáva aj s prejavmi vandalizmu, drobného výtržníctva či rôzneho neprístojného správania sa. Mestská polícia Michalovce zverejnila, ktoré dni sú podľa jej zistení v tomto ohľade najkritickejšie.

Stredoveká stavba michalovskej dediny

V obci Vinné sa nachádza jedna z mála vidieckych gotických stavieb v našom regióne. Zachovala si svoju stredovekú podobu a spolu s neďalekým hradom a objavenými základmi stredovekého kostola na Senderove svedčí o význame Vinného v období stredoveku. Ide o kostol miestnych. Zo začiatku sa spomínal aj ako Kostol sv. Kataríny. Zaujímavosťou bolo nezvyčajné zasvätenie 11-tisíc pannám a martýrom

Futbalový štadión čaká dostavba

Mestský futbalový štadión v Michalovciach čaká dostavba. Ministerstvo na ňu prostredníctvom Slovenského futbalového zväzu poskytlo dotáciu 750 000 eur. Cieľom plánovanej dostavby štadióna je, aby spĺňal požiadavky a kritériá štadiónov tretej kategórie. To si vyžaduje zrealizovať vyhrievanie hracej plochy, tiež kamerový a turniketový systém.

Múr v centre ukrýva trezor

Možno ste si ho doposiaľ nevšimli ani vy. Trezor, ktorý stále môžete vidieť na jeho pôvodnom mieste. Pre jeho výnimočnosť sa ho nesnažili na múre historickej budovy zakryť. Súvisí totiž s históriu Bankového paláca v Michalovciach. Trezor sa nachádza na rohu budovy Zemplínskeho osvetového strediska.

Michalovské priezviská spred 200 rokov

Michalovce majú bohatú históriu. V našom meste môžeme nájsť najrôznejšie pamiatky. No netreba zabúdať ani na ľudí, ktorí v ňom v minulosti žili. V tomto článku sme sa zamerali práve na Michalovčanov a to tých spred dvoch storočí. Konkrétne na ich priezviská a vznikol z toho zaujímavý rebríček týkajúci sa nášho mesta.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame