Veronika Ondo-Cholewová Šport Iné športy

Napínavý duel Michaloviec s Trenčínom: Hrdinom zápasu Michalovčan Pavol Regenda

Tak to bol ale zápas! Michalovce stále viedli a Trenčín stále dorovnával.

Ilustračný obrázok k článku Napínavý duel Michaloviec s Trenčínom: Hrdinom zápasu Michalovčan Pavol Regenda
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

V stredu 7. 4. o 18:00 pokračoval súboj HK Dukla Trenčín – HK Dukla Ingema Michalovce. Ako to napokon dohrali? Michalovce stále viedli a Trenčín stále dorovnával.

Trestná lavica, lakeť aj držanie

Oba tímy predviedli dobrý zápas. Niektorí hráči sa počas jednotlivých tretín veľmi ťažko presadzovali. Padali nádherné góly po tvrdých a presných strelách. Medzi také sa zaradil aj Marek Mašlonka, najlepší michalovský strelec, ten upravil v druhej tretine skóre na 3:2 pre hostí (Michalovce).

Graeme McCormack šiel v druhej tretine na trestnú lavicu za „držanie“. V minulej sezóne pôsobil v Dukle Trenčín, teraz hral za Michalovce. Krátko na to sme sa oslabili. Zovretie puku na strane Michalovčanov, o ktorom rozhodol rozhodca, znamenalo veľkú šancu pre Trenčín.

Kľúčové momenty

Oslabenie HK Dukla Ingema Michalovce bolo jedným z kľúčových momentov celého zápasu, nielen druhej tretiny, keď sa na bránku Michalovčanov pokúšali Trenčania vrhať jeden gól za druhým. Trenčín vyrovnal na 3:3 a pokračoval ďalej v presilovke.

Za moment si Trenčín vybojoval ďalšiu presilovku a Samuel Takáč (HK Dukla Ingema Michalovce) dostal trest. O chvíľu si za lakeť sadol na trestnú lavicu aj trenčiansky hokejista. Tretiu tretinu otvárali Michalovce presilovkou, ktorú nevyužili. Nasledovala ďalšia presilovka pre Michalovce.

Michalovce viedli, Trenčín dorovnával

Útočník Roman Karaffa, 22-ročný rodák zo Spišu, sa postaral o krásny gól, dokonca má licenciu švajčiarskeho hráča. V 51. minuté vyrovnal najproduktívnejší trenčiansky hráč Ackered na 4:4. V 52. minúte si puk našiel cestu do trenčianskej bránky. Čistý puk na hokejke od Pavla Regendu a stav bol pre Michalovce 5:4.

Pred koncom tretej tretiny nastalo nepríjemné vylúčenie pre Trenčín. Dramatický boj bol naozaj do poslednej sekundy. Michalovce vyhrali s výsledkom 5:4. a v sérii vedú 3:1. Piaty duel je na programe v piatok na ľade Michaloviec.

Zostavy

Hokejisti HK Dukla Trenčín a HK Dukla Ingema Michalovce nastúpili na 4. zápas štvrťfinále Kaufland play off Tipos extraligy v týchto zostavách:

Trenčín: Valent – Lemcke, Ackered, Bokroš, Starosta, Ilenčík, Jalasvaara, Rajnoha – Sádecký, Paukovček, Sojčík – Kukuča, Rehuš, Okuliar – Berisha, Švec, Kettunen – Reddick, Valach, Krajč – Beták

Michalovce: Tomek – Mudrák, Mihálik, McCormack, Southorn, Louis, Ťavoda, Lačný, Šedivý – Takáč, Lalancette, Šoltés – Erkinjuntti, Lehtonen, Korhonen – Regenda, Galamboš, Bartánus – Karaffa, Suja, Mašlonka