Správy

Nemocnica v Trebišove zaviedla triedenie pacientov

V trebišovskej nemocnici platí sprísnený režim. Čo to znamená?

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica v Trebišove zaviedla triedenie pacientov
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

V trebišovskej nemocnici vo štvrtok (1. 10.) zaviedli centrálnu triáž, teda triedenie pacientov.

„Pacientom i zamestnancom je pri vstupe do budovy zmeraná telesná teplota a odpovedajú na sériu otázok v súvislosti s koronavírusom,“ informovala za sieť nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.

V prípade, ak pacient nevykazuje symptómy charakteristické pre ochorenie COVID-19, dostane zelený náramok. Pacient následne pokračuje v štandardnom režime do ambulancie alebo na oddelenie. Ak pacient vykazuje príznaky ochorenia, má zvýšenú telesnú teplotu a pozitívnu anamnézu v súvislosti s ochorením COVID-19, je nasmerovaný na COVID pracovisko, ktoré je na prízemí pľúcneho pavilónu.

Dva vchody

Pacienti môžu vchádzať do budovy nemocnice prostredníctvom dvoch vstupov, kde sa vykonáva centrálna triáž. Ide o predný hlavný vstup otvorený počas pracovných dní od 5.30 hod. do 18.30 hod. a zadný vstup cez nákupnú pasáž – otvorený nonstop, ktorý slúži aj ako vstup pre vozidlá rýchlej zdravotnej pomoci (RZP).

„Prosíme pacientov, aby sa riadili vizuálnym značením a dodržiavali všetky bezpečnostné a protiepidemio­logické opatrenia,“ uviedla Fedáková.

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Zdroj: TASR

Rýchle správy

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie