Zuzana Ročeňová Šport

Hokejisti HK Dukla Michalovce chceli zakončiť rok víťazstvom, žiaľ, prvýkrát podľahli bardejovskému súperovi. Líder súťaže HC 46 Bardejov bol tentoraz nad ich sily.

Ilustračný obrázok k článku Neúspešné zakončenie roka: Michalovskú Duklu porazili prvýkrát v sezóne Bardejovčania

Prvýkrát v sezóne sa podarilo Bardejovu pokoriť Zemplínčanov, nad ktorými zvíťazili 4:1. O jediný gól michalovskej Dukly sa postaral Štefan Majerník. Zverenci trénera Ladislava Spišiaka, tak kalendárny rok 2013 ukončia na štvrtom mieste tabuľky.

Viac sa darilo domácim hokejistom

Vo východoslovenskom derby, ktoré uzavrelo kalendárny rok v prvej hokejovej lige, začali lepšie domáci bardejovskí hokejisti. Tí mali v prvej tretine viacero dobrých šancí a korčuliarsky boli obratnejší.

V prvej tretine sa šikovne presadil kapitán HC 46 Juraj Dancsák, ktorý v 5 minúte využil ideálnu prihrávku a dostal tak Bardejov do vedenia. V ďalších minútach ľahká strela z hokejky Ondreja Gmittera skončila v sieti Karela Němca, a tým sa stav zvýšil na 2:0.

Bardejovčania hráčsky aktívnejší

Domáci hráči boli aktívnejší, o čom svedčal aj útok Juraja Dancsáka v druhej tretine. Mal šťastie na úplne odkrytú bránu a podarilo sa mu zvýšiť skóre na 3:0. Druhá tretina so sebou priniesla aj malý úspech hráčov Dukly, v podobe vydarenej strely z hokejky Štefana Majerníka, čím sa skoré zamiešalo na 3:1.

Pokús o záchranu v tretej tretine

Michalovská Dukla sa pokúšala zmeniť stav na začiatku tretej tretiny, žiaľ neúspešne. Pozornému brankárovi Matúšovi Andreaninovi neušla presné mierené stretla Richarda Šechného.

Hlavný rozhodca Tomáš Orolín domácim hráčom venoval v tomto stretnutí až osem presiloviek. Tým sa podarilo využiť len jednu, potom čo si v 48. minúte nakorčuľoval až pred bránu obranca Alexander Valentín a strelou pod hornú žrďku uzavrel skóre zápasu na 4:1.

HC 46 Bardejov – Dukla Michalovce 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 5. a 26. Dancsák, 13. Gmitter, 48. Valentín – 34. Majerník.

Rozhodovali: T. Orolin – M. Orolin, Rovenský.

Vylúčení: 2:9.

Presilovky: 1:0.

Oslabenia: 0:0.

Hokejisti HK Dukla Michalovce sa najbližšie predstavia na domácom ľade, keď v súboji 32. kola privítajú v piatok 3. januára 2014 tradične o 17.00 v tabuľke tretiu Trnavu.

Zdroj: HK Dukla Michalovce