Rôzne

O plavbu loďou na Zemplínskej šírave je tento rok väčší záujem FOTO, VIDEO

Plavba po slovenskom mori láka domácich aj zahraničných turistov.

Ilustračný obrázok k článku O plavbu loďou na Zemplínskej šírave je tento rok väčší záujem FOTO, VIDEO
9
Galéria
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Tohtoročný trend tráviť letnú dovolenku na Slovensku vníma pozitívne aj prevádzkovateľ výletnej lode Zemplín na Zemplínskej šírave.

Aj napriek epidemiologickým opatreniam a kolísavému počasiu očakáva, že tohtoročná sezóna bude silnejšia. „Momentálne je záujem trošku väčší ako bol minulý rok. Každý deň je iný. Keď je teplo, je viac ľudí. Teraz je to počasie na hojdačke, jeden deň je viac ľudí, druhý menej. Všetko závisí od počasia,“ priblížil Peter Kičinka s tým, že medzi výletníkmi prevažujú rodiny s deťmi.

Silnejšiu sezónu tento rok očakáva aj napriek tomu, že loď pre pandémiu nového koronavírusu spustila svoju prevádzku neskôr a musia na nej dodržiavať epidemiologické opatrenia. Ako povedal, loď pravidelne dezinfikujú a obmedzujú počet jej návštevníkov.

Výletná loď Zemplín premáva na Zemplínskej šírave už nepretržite od roku 1993.

Nalodiť na Zemplín sa dá v rekreačnom stredisku Hôrka. Časy okružných plavieb po Zemplínskej šírave sú denne od 10.00 h v dvojhodinových intervaloch s poslednou platbou o 16.00 h. V prípade záujmu prevádzkovateľ pridáva plavby na každú hodinu. Plavba trvá 45 minút.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie