Veronika Hunyadiová Správy

Obec v Michalovskom okrese hlási epidémiu koronavírusu. Posunuli aj začiatok školy

Hygienici chcú situáciu v obci Staré dostať pod kontrolu. Čo čaká jej obyvateľov?

Ilustračný obrázok k článku Obec v Michalovskom okrese hlási epidémiu koronavírusu. Posunuli aj začiatok školy
Zdroj: TASR/DPA

Epidemiologická situácia sa v okrese Michalovce zhoršuje. Za nedeľu (30. 8.) pribudlo v okrese 18 nových prípadov ochorenia COVID-19.

Ako uviedol Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Michalovciach, ide zväčša o potvrdené prípady, ktoré sú vo vzájomnej epidemiologickej súvislosti v podchytenom ohnisku nákazy v obci Staré. Podľa hygienikov ide o lokálnu epidémiu koronavírusu.

Kontakty potvrdených prípadov identifikovali aj v meste Michalovce, kde ide o rodinné ohniská nákazy. "V jednom prípade sa v súčasnosti vykonáva epidemiologické vyšetrovanie,“ dodal RÚVZ.

Posunuli začiatok školy

Regionálni hygienici odporučili obci Staré prijať viacero opatrení. Jedným z nich je posunutie začiatku školského roka na polovicu septembra. Obec určila nový termín nástupu do Základnej a materskej školy v Starom predbežne predbežne na 16. septembra.

RÚVZ tiež odporučil zvážiť v obci organizovanie hromadných podujatí rôzneho charakteru, rodinných osláv či návštev, ako aj pobyt na miestach s vyššou koncentráciou ľudí. Na základe opatrení, ktoré prijal Krízový štáb obce Staré, majú obyvatelia nosiť rúško aj na voľnom priestranstve, obmedziť kontakt so susedmi a ostatnými obyvateľmi na minimum, ako aj obmedziť návštevu verejných budov len na nevyhnutné úkony.

Dohľadávajú kontakty

Obec zároveň vyzýva obyvateľov, aby sa v prípade výskytu príznakov respiračného ochorenia zdržiavali iba doma a okamžite telefonicky kontaktovali svojho obvodného lekára.

„RÚVZ so sídlom v Michalovciach monitoruje epidemiologickú situáciu v obci Staré na dennej báze a spolupracuje so samosprávou na prijímaní adekvátnych protiepidemických opatrení s cieľom zamedziť šíreniu ochorenia COVID-19. Naďalej sa uskutočňuje dohľadávanie kontaktov potvrdených prípadov ochorenia,“ uviedli hygienici.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie