Veronika Ondo-Cholewová Kultúra

Obľúbené podujatie je tu už tento víkend: Takýto program prinesú Podvihorlatské folklórne slávnosti

Blíži sa ďalší ročník folklórnych slávností, ktoré sa konajú v obci Poruba pod Vihorlatom. Na programe je už túto nedeľu.

Ilustračný obrázok k článku Obľúbené podujatie je tu už tento víkend: Takýto program prinesú Podvihorlatské folklórne slávnosti
Zdroj: TASR

V nedeľu 4. augusta 2019 sa v obci Poruba pod Vihorlatom v Michalovskom okrese uskutoční XXXVI. ročník Podvihorlatských folklórnych slávností. Konať sa budú tradične v tamojšom amfiteátri a vstup je voľný. Na návštevníkov podujatia bude čakať hudba, tanec, spev, zábava, kultúra či tradície.

Privítanka

Pozrite si konkrétny prehľad účinkujúcich na tomto obľúbenom letnom podujatí. Čo sa týka časového harmonogramu, podujatie sa začne o 15:00 hod. slávnostným otvorením.

Nasledovať bude privítanka detí z Materskej školy Poruby pod Vihorlatom a ľudová hudba Štefana Cínu zo Spiša. Organizátori takto privítajú hostí a návštevníci si vypočujú aj príhovor starostu obce.

Folklórne skupiny

Predstaví sa domáca folklórna skupina Porubjan, ďalej dedinské skupiny Smižančanka zo Smižian, Podvihorlatské žienky z Kamienky, Porubľanka z Ruskej Poruby, Kliperčan zo Žakaroviec. Vystúpi tiež folklórna skupina z Michaloviec Mihaľovski nevesti a beťare.

V galaprograme vystúpi michalovský súbor Svojina. Na záver je v pláne poďakovanie účinkujúcim a odovzdanie ďakovných listov. Podujatie bude pokračovať o 20:00 hod. tanečnou zábavou so skupinou Family z Košíc.

Boli ste už pri dobovom stroji na hrade vo Vinnom? Pozrite si šliapací žeriav nižšie vo videu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Na snímke FSk Porubjan z Poruby pod Vihorlatom

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie