Veronika Hunyadiová Správy

Obľúbené vinobranie v Čerhove na poslednú chvíľu zrušili. Prečo?

Tradičné podujatie sa v tokajskej oblasti tento rok neuskutoční. Zakročili hygienici.

Ilustračný obrázok k článku Obľúbené vinobranie v Čerhove na poslednú chvíľu zrušili. Prečo?
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Tradičné tokajské vinobranie sa malo tento rok konať od 25. do 27. septembra v obciach Čerhov, Veľká Tŕňa a Malá Tŕňa. Plánované podujatie sa ale nakoniec neuskutoční. Konať sa bude iba piatková (25. 9.) sprievodná akcia Beh tokajskými pivnicami, ktorá ostáva bez zmeny.

O zrušení vinobrania rozhodol Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trebišove na pracovnom stretnutí so zástupcami obce Čerhov, ktorá podujatie organizuje. Dôvodom je zhoršujúca sa epidemiologická situácia a nárast počtu pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19 v okrese Trebišov.

Ani Tokajský expres

„Hromadné kultúrno-spoločenské podujatie „Tokajské vinobranie 2020“ napĺňa zaradenie medzi podujatia, pri ktorých nie je možné podávať občerstvenie vrátane degustácie a podávania regionálnych špecialít vo dvoroch rodinných domov individuálnych vinárov,“ uvádza sa v správe z pracovného stretnutia.

Zrušené je zároveň aj podujatie Tokajský expres, jazda historickým vláčikom do Čerhova, ktorú spolu s obcou organizuje Detská železnica Košice. Ak ste si už vopred kúpili lístky na vinobranie alebo jazdu Tokajským expresom, peniaze vám vrátia.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie