OBRAZOM: Na Vinianskom hrade sa bolo na čo pozerať. Vinobranie s úžasnou atmosférou

Bolo sa na čo pozerať a čo zažiť. Viniansky hrad ponúkol vinobranie s naozaj atraktívnou atmosférou. A nechýbalii ani ďalšie zážitky.

Veronika Ondo-Cholewová

Záujemcovia si opäť raz mohli vyraziť na Viniansky hrad za zaujímavým podujatím. Ládadlom tentoraz bolo atraktívne vinobranie i ďalšie zážitky.

Vinobranie na hrade

„Návštevníci mohli vidieť lisovanie hrozna a jeho spracovanie. Tiež si mohli vyskúšať prešovanie alebo aj dusenie strapcov hrozna nohami,“ zverejnilo občianske združenie Zemplínsko-užská hradná cesta.

Na Vinianskom hrade okrem vinobrania priblížili ľuďom aj život Alberta z Michaloviec, ktorý bol v stredoveku jedna z najvýznamnejších osobností celého Zemplína. Jeho život sa viaže práve k hradu nad Vinným.

Aj ďalšie zážitky

Národná kultúrna pamiatka ponúkla tiež ukážky stredovekého života a zvykov. Na nádvorí hradu boli aj remeselnícke dielne. „Počas dňa si mohli návštevníci vyskúšať streľbu z luku, vidieť ukážky cvičených dravcov,“ informovali zo spomínaného občianskeho združenia. V hradnom areáli sa uskutočnil aj lukostrelecký turnaj – V. lov pána z Perína.

V historickej časti pri hrade našli ľudia i miesto malých spomienkových predmetov z hradu, ktoré si na pamiatku mohli odniesť domov.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame