Šport Iné športy

Obrovský historický úspech pre Michalovce: Na ľade sme získali bronz

Extrémne dôležitý zápas HK Dukla Ingema Michalovce - HK Poprad. Neodniesli sme si víťazstvo, ale bronz.

Ilustračný obrázok k článku Obrovský historický úspech pre Michalovce: Na ľade sme získali bronz
Zdroj: TASR/František Iván

V prípade Michaloviec sme sa už naučili, že hráči HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE vedia byť veľmi trpezliví. Tím do hry s Popradom musel dať všetko, pretože v sobotu 24.4. 2021 im mohla skončiť sezóna. Pre michalovskú Duklu to bol extrémne dôležitý zápas. Na koniec prišiel gól, ale nestačilo to.

Boj o finále

V sobotu 24. apríla 2021 o 17:00 pokračovalo SEMIFINÁLE KAUFLAND PLAYOFF TIPOS EXTRALIGY. Zápas HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce bol pre oba tímy veľmi dôležitý.

Michalovce mali dobrý vstup do duelu, avšak prvé dve tretiny im veľmi nepriali. V druhej tretine vyhral domáci popradský tím 2:0. Aj keď sa nám snažili dať viac gólov, Tomek bránku dobre bránil aj v našom oslabení. Ustáli sme to aj počas niekoľkých presiloviek.

Poprad nútil Michalovce predlžovať si striedanie. Pre nášho súpera to bol možný postup do finále, pre Michalovce to bol boj o život.

Roztržka na ľade

Väčšia roztržka prišla v poslednej tretine. Nič zásadného sa však neudialo. O niečo neskôr na ľade ostal ležať otrasený michalovský hráč Dávid Mudrák, po pár minútach sa do hry vrátil.

Keď Michalovce dali prvý gól asi 6 minút pred koncom poslednej tretiny, znamenalo to veľmi veľa. Aj veľký výbuch na michalovskej hráčskej lavici.

Keď odvolal zemplínsky tím brankára, michalovský hráč narazil do vlastného hráča, obaja spadli a potom nasledoval už gól do našej bránky od popradského tímu. Nešťastná náhoda.

Od Michaloviec sa čakalo, že na ľade nechajú všetko. Tréner Michaloviec Fín Tomasz Juhani Valtonen, ktorý v novembri vystriedal na poste Miroslava Chudého, veril aj svojim krajanom, preto poskadal čisto fínsky útok. Pod jeho vedením Michalovce odštartovali veľkú šnúru výhier.

K športu patrí aj zdravie

Máme bronz

Michalovce mali výborných strelcov. Ale Poprad oslavoval postup do súboja o titul, kde ich čaká Zvolen. Nakoniec si obrovskí súperi podali ruky, debatovali aj sa zasmiali. Rovnako tak urobili tréneri a celé realizačné tímy.

Michalovce prvýkrát v klubovej histórii získali veľmi cenný bronz.

Obrovský historický úspech pre Michalovce. Hokejisti si prevzali bronzové medaily. Blahoželáme!

OBRAZOM: HK Poprad - HK Dukla Ingema Michalovce 3:1 (6. semifinále)