Opäť je to tu: Ďalšia výstraha pred búrkami pre Michalovský okres!

A je to tu zase! Meteorológovia opäť varujú náš okres pred búrkami. Pozrite si, kedy si dať na ne bacha...

Ilustračný obrázok k článku Opäť je to tu: Ďalšia výstraha pred búrkami pre Michalovský okres!
Zdroj: TASR

Slovenský hydrometeorologický úrad vydal pre náš okres výstrahu prvého stupňa pred búrkami. Tá platí pre časové rozpätie od štvrtka 21. júna 18:00 hod. až do piatku 22. júna 03:00 hod.

V okrese Michalovce sa podľa slov meteorológov ojedinele očakáva výskyt búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

„S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 – 23 m/s (65 – 85 km/h),“ doplnili odborníci zo SHMÚ.

Podľa meteorológov je intenzita sprievodných javov v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. „Pri spomínaných búrkach je možný výrazný, prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov),“ dodal SHMÚ.

Okrem toho, pre okres Michalovce meteorológovia Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu vydali varovanie aj pred vysokými teplotami. Priniesli sme podrobnosti.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk