Veronika Ondo-Cholewová Správy Samospráva

Opraviť chcú najkritickejšie mosty: Investície potečú cez nápustný kanál do Zemplínskej šíravy

Kraj chce prioritne opraviť ďalších päť najkritickejších mostov s nosníkmi typu Vloššák takmer za 3,5 milióna eur. Plány vedú aj cez nápustný kanál do Zemplínskej šíravy.

Ilustračný obrázok k článku Opraviť chcú najkritickejšie mosty: Investície potečú cez nápustný kanál do Zemplínskej šíravy
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Kraj chce prioritne opraviť aj ďalších päť najkritickejších mostov s nosníkmi typu Vloššák takmer za 3,5 milióna eur. Vytypoval ich na základe komplexných kontrol po páde mosta v Krivošťanoch, mestskej časti Strážskeho, ktorý má rovnakú konštrukciu.

Aj Topoľany

Ako hovorkyňa KSK Terezková spresnila, ide o mosty cez potok Čečanka za obcou Mokrance, cez záchytný kanál pred obcou Záhor, cez nápustný kanál do Zemplínskej šíravy, cez poľný kanál pred obcou Topoľany a tiež cez miestny potok v Sečovciach.

Financovanie projektovej dokumentácie na tieto mosty v sume viac ako 283 000 eur by mali odsúhlasiť poslanci KSK na svojom aprílovom zasadnutí.

Situácia s koronavírusom

Oprava mosta nad riekou Laborec zo Strážskeho do Krivoštian, kde sa koncom minulého roka zrútil krajný nosník, podľa KSK zatiaľ postupuje podľa plánu. Ako uvádza, spoločnosť Swietelsky – Slovakia začala poslednú etapu búracích prác a do desiatich pracovných dní zbúra zvyšných deväť nosníkov mosta.

Po tom, ako vyrobia nové nosníky, bude nasledovať ich osadenie. Trnka verí, že harmonogram prác neohrozí ani súčasná situácia s novým koronavírusom.

Pamätáte sa na Šíravský priepad, keď v roku 2015 zažíval omladenie? Do jeho obnovy sa pustili robotníci a obzerať ich prácu si chodilo denne desiatky ľudí, pre ktorých to bolo veľké divadlo. Pozrite si fotogalériu.

Priepad pri Šírave bez vody: Ľudí lákal pohľad na jeho dno
22
Galéria

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie