Eva Mikulová Správy

Otvárajú knižnice, múzea a galérie a prímestská doprava jazdí častejšie

K posilneniu spojov prímestskej dopravy dôjde od pondelka (18. 5.) v Košickom kraji, autobusy budú jazdiť po novom v prázdninovom režime.

Ilustračný obrázok k článku Otvárajú knižnice, múzea a galérie a prímestská doprava jazdí častejšie
Foto: Eva Mikulová

Ďalší krok k normálnemu životu. Dnešným dňom, čiže od18. mája sa v kraji uvoľňujú ďalšie opatrenia.

Od 1. apríla platil v kraji mimoriadny cestovný poriadok, zmenu prinieslo uvoľňovanie opatrení v boji s novým koronavírusom.

Divadlá sú ešte zatvorené

Úrad Košického samosprávneho kraja (KSK) informoval, že denne vypravia 364 autobusov, čo je o 77 viac ako v mimoriadnom režime. „Predbežne rátame s tým, že prázdninový režim bude platiť dovtedy, pokým sa neobnoví povinná školská dochádzka na školách,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

V pondelok sa zároveň návštevníkom otvoria krajské knižnice a v utorok (19. 5.) múzeá a galérie. Pre všetky naďalej platia opatrenia na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19. Divadlá, hvezdárne a osvetové strediská ostávajú zatiaľ zatvorené. „Sú tam viaceré riziká, čiže neviem, kedy sa otvoria posledné kultúrne zariadenia, ako sú divadlá,“ povedal pre novinárov Trnka.

V zariadeniach sociálnych služieb, ktorých zriaďovateľom je KSK, platí od 12. marca zákaz prijímania nových klientov.

Títo žiadatelia sú od 11. mája prijímaní do zariadení Arcus v Košiciach, Harmonia v Strážskom a Útulok v Baškovciach. Informoval o tom Úrad KSK v správe pre krajských poslancov.

Kraj pristúpil od 27. apríla k testovaniu zamestnancov zariadení sociálnych služieb samosprávneho kraja, a to PCR testami, ktoré Ďalší krok k zakúpil svojpomocne. Výsledok už pozná 1030 zamestnancov, všetci majú negatívny test na COVID-19.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie