Veronika Ondo-Cholewová Kultúra

Patrí k najstarším budovám mesta: Architektonický skvost sa rozozvučí spevom

Budova, v ktorej v súčasnosti sídli Zemplínske osvetové stredisko, patrí medzi najstaršie a najkrajšie historické a architektonické skvosty v meste. Ešte krajšia bude vďaka krásnemu spevu.

Ilustračný obrázok k článku Patrí k najstarším budovám mesta: Architektonický skvost sa rozozvučí spevom
Zdroj: Dnes24.sk

Zemplínske osvetové stredisko v Michalovciach je z poverenia Národného osvetového centra a Košického samosprávneho kraja organizátorom krajskej súťažnej prehliadky mládežníckych speváckych zborov – Mládež spieva 2020. Krajská súťažná prehliadka sa bude konať v priestoroch Zemplínskeho osvetového strediska v Michalovciach 28.02.2020. Ce­loštátne kolo sa uskutoční 22. – 24. apríla 2020 v Prievidzi.

Na krajskej súťaži sa predstavia

Dievčenský spevácky zbor Tempo z Konzervatória Jozefa Adamoviča z Košíc pod vedením dirigentky Mgr. Tatiany Švajkovej, PhD. Detský a mládežnícky spevácky zbor ZVONČEK pri Gymnáziu a ZŠ Sándora Máraiho s vyučovacím jazykom maďarským. Zbor vedú Mgr. Andrea Ferencei a Mgr. Silvia Kekeňáková.

Detský spevácky zbor Anjelov z Košíc, ktorý pracuje pod vedením PaedDr Gabriely Fenkovej. Na prehliadke vystúpi aj domáce zoskúpenie Flauto Cantabile pod vedením Ivany Solianikovej, Mgr. Mileny Bančejovej a Pavla Hujdiča.

Kto bude víťaz?

Hlavným cieľom súťaže je nadobúdanie vedomostí, rozvíjanie zručností a umeleckoodborný rast kolektívov a jednotlivcov prostredníctvom poznávania, realizácie a prezentácie umeleckej tvorby v oblasti zborového spevu.

,,Víťazný kolektív z celoslovenského kola, získa cenu Národného osvetového centra a bude mať možnosť odprezentovať sa na Festivale neprofesionálneho umenia Tvorba 2020 v Bratislave, ´´ uviedol Vladimír Krecula zo Zemplínskeho osvetového strediska v Michalovciach.

Z verejných zdrojov súťaž podporil Fond na podporu umenia.

Na spomínanej budove si môžete všimnúť hore úľ, ktorý mal znázorňovať pracovitosť i sporivosť. Na prízemí objektu v minulosti totiž takmer nepretržite sídlila banka. Dnes v budove sídli Zemplínske osvetové stredisko. Ak náhodou nie, tento výjav a aj ďalšie vyššie spomínané si môžete poprezerať i v našej priloženej fotogalérii.

Možno ste ich prehliadali: Takéto zaujímavosti sú na budovách v Michalovciach
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: archív

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie