Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Pláž pri Zemplínskej šírave bude plná šarkanov: Tie najlepšie aj ocenia

Na Šírave sa uskutoční už 19.ročník obľúbeného podujatia s názvom Michalovská šarkaniáda. Tentokrát na pláži pri známom rekreačnom stredisku.

Ilustračný obrázok k článku Pláž pri Zemplínskej šírave bude plná šarkanov: Tie najlepšie aj ocenia
Zdroj: TASR

Chystá sa jesenná šarkaniáda – jesenný rituál púšťanie šarkanov obľubujú deti i dospelí. Nebo pri Zemplínskej šírave zaplavia šarkany od výmyslu sveta. Tešiť sa na ňu môžete v nedeľu 6. októbra 2019 o 13. hodine na pláži pri Thermal parku Šírava v rekreačnom stredisku Kamanec v obci Kaluža.

Na pláži

Pekný spôsob ako stráviť príjemné chvíle s celou rodinou je práve púšťanie šarkanov. Nemali by ste si preto nechať ujsť už 19. ročník Michalovskej šarkaniády.

Thermal Šírava sa rozhodol spoločne s občianským združením Návraty zorganizovať spomínanú šarkaniádu na pláži pri Thermal Šírava SPA Resort. Na farebné divadlo na oblohe sa pripravte v nedeľu 6. októbra od 13:00 hod. Organizátori podujatia však upozornili, že v prípade dažda sa šarkaniáda neuskutoční a termín sa posunie o týždeň neskôr.

Súťaže

Ako ďalej prezradil predseda spomínaného združenia Milan Duška, na šarkaniáde sa bude aj súťažiť o najkrajšieho, najmilšieho a najfarebnejšieho šarkana. Okrem toho si budete môcť zahrať o ceny v lukostreľbe na terč.

Pre každého zaregistrovaného účastníka čaká darčekový balíček. Pripravené sú aj súťaže a chýbať nebude ani maskot Bobrík Šíravik. Program spestria aj animátorky či chutné občerstvenie. Nezabudnite si doniesť svojho šarkana a dobrú náladu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Pozrite si aj video Michalovčanky Heleny Kočiškovej, ktorá sa venuje paličkovanej čip­ke.

Video: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie