Aktualizované Krimi

Po zrážke sa jedno z áut prevrátilo na strechu: Ostal pod ním zakliesnený bicykel

Polícia zasahovala pri vážnej dopravnej nehode. Pod jedným z áut ostal zakliesnený bicykel.

Ilustračný obrázok k článku Po zrážke sa jedno z áut prevrátilo na strechu: Ostal pod ním zakliesnený bicykel
2
Galéria
Zdroj: Polícia SR - Košický kraj

K dopravnej nehode, pri ktorej sa osobné auto zrazilo s nákladným vozidlom, došlo v stredu (20. 5.) popoludní v Trebišove. Osobné auto sa po zrážke prevrátilo a dopadlo na bicykel, ktorý viedol 79-ročný cyklista.

Ten stihol od bicykla odskočiť a utrpel tak len povrchové zranenia. Informovala o tom vo štvrtok polícia.

K nehode došlo krátko po 15.00 h na križovatke Varichovskej a Kukučínovej ulice. Nákladné auto značky Peugeot Boxer viedol 52-ročný vodič smerom k zimnému štadiónu, podľa doterajších zistení na križovatke nedal prednosť vozidlu značky Suzuki SX4, za volantom ktorého sedela 52-ročná vodička.

„Po náraze jej vozidlo odhodilo na chodník, narazilo do oplotenia jedného z rodinných domov, otočilo sa na strechu a dopadlo na bicykel,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Podľa predbežného vyjadrenia lekárov utrpela vodička zranenia s predbežnou dobou liečenia a práceneschopnosti nad sedem dní, dôchodca na bicykli mal povrchové zranenia s dobou liečenia do sedem dní. Celkovú predbežnú škodu vyčíslili na 11 500 eur.

Dychová skúška nepotvrdila alkohol ani u jedného z účastníkov nehody. Presná príčina, jej bližšie okolnosti, ako aj miera zavinenia je predmetom ďalšieho vyšetrovania. „Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví,“ dodala Ivanová.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Vážna dopravná nehoda v Trebišove
2
Galéria
Zdroj: Polícia SR - Košický kraj
Zdroj: TASR

Najčítanejšie