Počúvate pesničku a zrazu spomínajú naše mesto: 3 songy, v ktorých sa Michalovce nedá prepočuť!

Rádiá, internet, televízia. Tisíce piesní vôkol nás. Rôzne žánre, rôzne slová. To všetko človek vníma už takpovediac podvedome. No vo chvíli, keď začuje názov svojho mesta, poväčšine zbystrí pozornosť. Urobili sme pre vás prehľad 3 takýchto piesní, v ktorých je počuť i Michalovce. Poznáte ich?

Ilustračný obrázok k článku Počúvate pesničku a zrazu spomínajú naše mesto: 3 songy, v ktorých sa Michalovce nedá prepočuť!
Zdroj: TASR

Elán – Od Tatier k Dunaju

Elán je slovenská hudobná skupina, ktorú v Bratislave v roku 1968 založili vtedajší spolužiaci zo základnej školy spevák Jožo Ráž, hráč na klávesové nástroje Vašo Patejdl, gitarista Juraj Farkaš a bubeník Zdeno Baláž. Aj oni si spomenuli v texte jednej zo svojich piesní na naše mesto. „Cez Michalovce k Popradu, až po Dunajskú Stredu. Najkrajšie sú vždy zozadu a ešte krajšie spredu. Až nám raz bude najhoršie, v dialke už vlci vyjú. Dievčatá z Hýb a južných Čiech nás do komôrky skryjú.“ Nachádza sa na albume Rabaka.

Neďaleko krásne Michalovce

Teraz prejdime do hudobne celkom iného sveta. Známa je aj pesnička Neďaleko krásne Michalovce…Kto by ju už len nepoznal. Známa zľudovetá pesnička, ktorú si spievajú na zábavach, tanečných akciách, svadbách, či len tak zo srandy. „Neďaleko krásne Michalovce, blízko toho sú garanskí, tam sebe cigáni pijú pálenku firlandiu. Podce chlapci zahrajeme, finskej vodky vypijeme. Tam še žije u Garaňu…“

Lobo- Meniny

Spevák Lobo sa zviditeľnil približne okolo roku 2006, kedy prišla pieseň Suzanna. Nasledovali za ňou ďalšie hity ako Ty si moja láska či Meniny.A práve v pesničke Meniny sa ocitli aj Michalovce. „…oooo kupim jej darcek aha oooo, lebo ona pekna ona draha uuuu, cestujem dneska vela hej uuuu, Blava Michalovce a Praha lalalalala.“

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk