Ilustračný obrázok k článku PODROBNÝ PREHĽAD: Kto v okolí Michaloviec chce byť starostom či primátorom?
Zdroj: TASR

PODROBNÝ PREHĽAD: Kto v okolí Michaloviec chce byť starostom či primátorom?

Komunálne voľby sa už nezadržateľne blížia. O necelý mesiac si budeme voliť primátorov či starostov. Zisťovali sme, aký je záujem o tieto fleky v obciach v našom volebnom obvode. Pozrite, kde sa pobije najviac kandidátov a kde naopak majú iba jediného.

Ľubomír Hudačko Samospráva
Ľubomír Hudačko Samospráva

PODROBNÝ PREHĽAD: Kto v okolí Michaloviec chce byť starostom či primátorom?

Komunálne voľby sa už nezadržateľne blížia. O necelý mesiac si budeme voliť primátorov či starostov. Zisťovali sme, aký je záujem o tieto fleky v obciach v našom volebnom obvode. Pozrite, kde sa pobije najviac kandidátov a kde naopak majú iba jediného.

Ilustračný obrázok k článku PODROBNÝ PREHĽAD: Kto v okolí Michaloviec chce byť starostom či primátorom?
Zdroj: TASR

Vo volebnom obvode Michaloviec je 125 miest a obcí, v ktorých si budeme vyberať nových starostov a primátorov.

Najviac uchádzačov o tento post majú v Nižnej Rybnici, kde ich je až 9 kandidátov. Na druhom mieste sú so siedmimi kandidátmi spoločne Budkovce, Pozdišovce, Strážske a Veľké Kapušany. Samotné Michalovce má šiestich kandidátov na primátora. Naopak, obce iba po jednom kandidátovi na starostu sú napríklad Blatné Revištia, Budince, Čičarovce, Hatalov, Hažín, či Ižkovce.

A ako to vyzerá s ostatnámi kandidátmi? V tabuľke prinášame prehľad.

Zoznam kandidátov na starostov a primátorov v obvode Michalovce

Názov obce Meno a priezvisko Politický subjekt
Bajany František Genco SDKÚ-DS, Strana moderného Slovenska, MOST – HÍD, SIEŤ
Bajany Marcela Karchová KDH
Bajany Milan Kopor NEKA
Bajany Július Macik NEKA
Bajany Ladislav Szalay SMER-SD
Bánovce nad Ondavou Ľudmila Ďurčáková SMER-SD
Bánovce nad Ondavou Milan Ľoch NEKA
Bánovce nad Ondavou Michal Megis SDKÚ-DS
Bánovce nad Ondavou Jozef Parihuz NEKA
Bánovce nad Ondavou Jozef Semjan KDH
Bánovce nad Ondavou Daniela Vargová NEKA
Baškovce Drahoslava Juhaščiková EDS
Baškovce Viera Lukáčová SMER-SD, KDH
Baškovce Jozef Rovňák NEKA
Beňatina Drahuša Hamorská SNS
Beňatina Štefan Homoľa TIP
Beňatina Štefan Minčák SMER-SD
Beša Alexander Kalán SMK-MKP
Beša Tichomír Pallai NEKA
Beša Viliam Titka MOST – HÍD
Bežovce Luděk Hamšík SMER-SD
Bežovce Tomáš Tkáč SNS
Blatná Polianka Michal Kontra SMER-SD
Blatná Polianka Mária Uhrinová NEKA
Blatné Remety Emil Gábor SRÚS
Blatné Remety Ľuboš Sliško SMER-SD
Blatné Remety Vladimír Sliško Strana moderného Slovenska
Blatné Revištia Gabriel Seman SMER-SD
Bracovce Vladimír Bakaľár SIEŤ
Bracovce Michaela Eštoková NEKA
Bracovce Ivana Kolesnáčová NEKA
Bracovce Michal Marcinčin PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ
Bracovce Anton Mihaľo SMER-SD
Budince Lóránt Juhász NEKA
Budkovce Ján Adamčík KDH, SIEŤ
Budkovce Ján Bubenko NEKA
Budkovce Anton Chvostaľ SMER-SD, SDKÚ-DS
Budkovce Edita Jónyová EDS
Budkovce Ján Lörinc NEKA
Budkovce Michal Petro NEKA
Budkovce Štefan Vaško NEKA
Bunkovce Jana Dzurjová SMER-SD
Bunkovce Jaroslav Chomič NEKA
Bunkovce Václav Ličko SDKÚ-DS, KDH, SIEŤ
Choňkovce Milan Buxár NEKA
Choňkovce Ján Skyba SMER-SD
Čečehov Stanislav Mráz SMER-SD
Čečehov Július Stanko SZ
Čičarovce Imrich Varga SMK-MKP
Čierne Pole Darina Čalfová NEKA
Čierne Pole Štefan Gregocki NEKA
Čierne Pole Tibor Kamenický NEKA
Čierne Pole Branislav Sijka NEKA
Čierne Pole Marián Sijka KDH, MS, SMER-SD
Drahňov Anikó Feketeová MOST – HÍD
Drahňov Alexander Hajtó NEKA
Drahňov Tibor Jasovský NEKA
Drahňov Bartolomej Ladič NEKA
Drahňov Oto Palágyi 7 STATOČNÝCH
Drahňov Mikuláš Seman NEKA
Dúbravka Miroslav Bajužik KDH
Dúbravka Miroslav Eľko SMER-SD
Dúbravka Štefan Kišik NEKA
Falkušovce Michal Bodnár SMER-SD
Falkušovce Katarína Selecká SNS
Fekišovce Anastázia Dubrovská SIEŤ
Fekišovce Miloslava Fedorová SMER-SD
Hatalov Vladimír Kováč SMER-SD
Hažín Marianna Šimková SMER-SD
Hlivištia Miroslav Džuba SNS
Hlivištia Jarmila Olexová SMER-SD
Hnojné Jozef Gomboš KSS
Hnojné Helena Kráľová SMER-SD
Horňa Iveta Ďačková NEKA
Horňa Ružena Danková SZS
Horňa Slavomír Pšak SMER-SD
Horňa Ján Šalapka SIEŤ
Horňa Ján Varga NEKA
Horovce Ján Bodnár NEKA
Horovce Vladimír Decha SMER-SD
Horovce Erik Timko NEKA
Husák Michal Copák SMER-SD
Husák Michal Tkáč KDH
Iňačovce Martin Forin KSS
Iňačovce Martin Gerzanič NEKA
Iňačovce Martin Hamadej SMER-SD
Iňačovce Albín Humenský Strana moderného Slovenska
Iňačovce Marek Koprda KDH
Iňačovce Ľubomír Macko NEKA
Inovce Ladislav Polák SZS
Inovce Milan Poľak SMER-SD
Ižkovce Štefan Šipoš MOST – HÍD
Jasenov Michal Macik SNS
Jasenov Jozef Semko NEKA
Jasenov Michal Šabak NEKA
Jastrabie pri Michalovciach Jarmila Lukáčová SDS
Jastrabie pri Michalovciach Miroslav Onduško SNS, KDH
Jastrabie pri Michalovciach Henrieta Vlaháčová SMER-SD
Jastrabie pri Michalovciach Ján Ždiňak NEKA
Jenkovce Jaroslav André NEKA
Jenkovce Zdenka Bassanová NEKA
Jenkovce Alena Trubiková SDKÚ-DS
Jovsa Štefan Andrejco SNS
Jovsa Ľubica Čornejová NEKA
Jovsa Štefan Ivanov NEKA
Jovsa Vladimír Kereštan SMER-SD
Kačanov Stanislav Pastirik MOST – HÍD
Kačanov Michal Tomko SMER-SD
Kaluža Marcel Bendžuch NEKA
Kaluža Ján Čuchran KDH
Kaluža Klára Durkaiová NEKA
Kaluža Marek Misár NEKA
Kaluža Dušan Obšatník NEKA
Kapušianske Kľačany Alexander Kondáš SMK-MKP
Kapušianske Kľačany Lea Lékóová NEKA
Kapušianske Kľačany Karol Molnár NEKA
Klokočov Michal Berdák SIEŤ
Klokočov Monika Hudáčková SMER-SD
Klokočov Jozef Soročina NEKA
Kolibabovce Emil Medviď KDH
Kolibabovce Pavol Mitro SMER-SD
Kolibabovce Mária Pokrivňáková SDKÚ-DS
Kolibabovce Ladislav Rejta SNS
Koňuš Lenka Birovčáková NEKA
Koňuš Ján Copko NEKA
Koňuš Jozef Hrinkanič SMER-SD
Koňuš Jaroslav Maľuk NEKA
Koromľa Marius Ivan KDH
Koromľa Miloš Medviď SMER-SD
Koromľa Emil Nebesník NEKA
Koromľa Silvia Žeňuchová SIEŤ
Krásnovce Anna Fedorová NEKA
Krásnovce Marián Hrinda SMER-SD
Krásnovce Tibor Kostovčík KDH
Krčava Jozef Fedor SNS
Krčava Jozef Hreňko SMER-SD
Krčava Vasil Varjan KSS
Kristy Anna Janošová SMER-SD
Kristy Marek Šulič SNS
Krišovská Liesková Emil Balogh SIEŤ
Krišovská Liesková Zsolt Majoros NEKA
Krišovská Liesková Július Tamaška NEKA
Kusín Miroslav Čornej SMER-SD, KDH
Kusín Vladimír Jus NEKA
Lastomír Pavel Bajužik NEKA
Lastomír Štefan Bubeňko TIP
Lastomír Marta Buriková NEKA
Lastomír Stanislav Novák SIEŤ
Lastomír Ivan Palkoci NEKA
Lastomír Ľubomír Šipoš SMER-SD
Laškovce Miroslav Bak KDH
Laškovce Ladislav Janko NEKA
Laškovce Gabriela Kaloková SMER-SD
Laškovce Rudolf Pulko SRÚS
Lekárovce Milan Őrmezey SMER-SD
Lekárovce Július Štunda KDH
Lesné Juraj Berilla NEKA
Lesné Peter Bobík KDH
Lesné Milan Tkáč SMER-SD
Ložín Ignác Ďurčák NEKA
Ložín Monika Pastírová KDH, SDKÚ-DS
Ložín Ján Šimko SMER-SD
Lúčky Eduard Baláž SMER-SD
Lúčky Viera Gembarovičová NOVA
Lúčky Igor Ivančík SIEŤ
Malčice František Lopašovský SMER-SD
Malčice Patrik Makula SRÚS
Malčice Jozef Semeš KDH
Malčice Marta Tomková SDKÚ-DS
Malčice Jaroslav Vaľo SNS
Malé Raškovce Katarína Litová SMER-SD
Malé Raškovce Jolana Žeňuchová MOST – HÍD
Markovce Valéria Eľková KDH
Markovce Milan Kister KSS
Maťovské Vojkovce Lýdia Czapová SMK-MKP
Michalovce Ľudovít Adam NEKA
Michalovce Michaela Lázárová SIEŤ
Michalovce Katarína Maršálková NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, SaS
Michalovce Oliver Petrík NEKA
Michalovce Anton Tadian NEKA
Michalovce Viliam Zahorčák SMER-SD, KDH
Moravany Vladimír Čeklovský NEKA
Moravany Radovan Lehotay NEKA
Moravany Vladimír Ščerbák SIEŤ
Moravany Ján Žofčák SMER-SD
Nacina Ves Peter Ivan KDH
Nacina Ves Anna Jusková NEKA
Nacina Ves Anton Šandor SMER-SD
Nacina Ves Alena Švárna SDS
Nižná Rybnica Milan Diabelko PD
Nižná Rybnica Marek Hirák SIEŤ
Nižná Rybnica Božena Hoferová SMER-SD
Nižná Rybnica Marek Kelemen NOVA
Nižná Rybnica Maroš Kočan NEKA
Nižná Rybnica Juraj Kolesár NEKA
Nižná Rybnica Martin Pastirik SNS
Nižná Rybnica Michali Silvaši NEKA
Nižná Rybnica Ján Záhorčák NEKA
Nižné Nemecké Milan Husár SNS
Nižné Nemecké Miroslava Targošová SDKÚ-DS
Oborín Arpád Csuri MOST – HÍD
Oborín Eugen Kovács SMK-MKP
Oborín Eva Tamóková MKDA-MKDSZ
Orechová Mária Balombiniová SNS
Orechová Rastislav Repka SMER-SD
Oreské Ján Béreš SMER-SD
Oreské Miroslav Harvilčák KDH
Oreské Agnesa Stričková NEKA
Oreské Jozef Tirpák Strana moderného Slovenska
Oreské Marta Tkáčová SIEŤ
Oreské Ján Zalužický SDS
Ostrov Marián Kráľ Strana moderného Slovenska
Ostrov Milan Maňko KDH, SIEŤ
Ostrov František Marcin SMER-SD
Palín Štefan Fiľ SMER-SD
Palín Eva Pénzešová NEKA
Palín Tibor Tomko SIEŤ
Pavlovce nad Uhom Mária Dufincová NEKA
Pavlovce nad Uhom Pavol Fejko NEKA
Pavlovce nad Uhom Marián Chytil NEKA
Pavlovce nad Uhom Anton Kocela NEKA
Petrikovce Mária Vadasová SMER-SD
Petrovce Pavel Tomčo SMER-SD
Petrovce nad Laborcom František Gronovič NEKA
Petrovce nad Laborcom Štefan Rovňák NEKA
Pinkovce Ján Kočiš SMER-SD
Pinkovce Emil Semač NEKA
Podhoroď Anton Hricko NEKA
Podhoroď Jaroslav Mihaľov SMER-SD
Porostov Miroslav Hreščák SDKÚ-DS
Porostov Miroslav Oller SMER-SD
Poruba pod Vihorlatom Juraj Kriška SMER-SD, KDH
Porúbka Marián Čuhanič SMER-SD
Porúbka Gabriel Falis SDKÚ-DS
Pozdišovce Ján Čačko NEKA
Pozdišovce Ján Čižmárik NEKA
Pozdišovce Adriána Ferjová NEKA
Pozdišovce Nadežda Jurková NEKA
Pozdišovce Ján Kachnič NEKA
Pozdišovce Andrej Kráľ KDH
Pozdišovce Anna Toporová SMER-SD
Priekopa Alica Rošková SDKÚ-DS
Priekopa Peter Sekerák SMER-SD
Ptrukša Alexander Takács MOST – HÍD
Pusté Čemerné Peter Čekan NEKA
Pusté Čemerné Oto Fenin SMER-SD
Pusté Čemerné Juraj Jevin SaS
Pusté Čemerné Jozef Kuzemka KDH
Pusté Čemerné Michal Moravský NEKA
Pusté Čemerné Igor Slepák MOST – HÍD
Rakovec nad Ondavou Milan Fedorišin NEKA
Rakovec nad Ondavou Peter Olejník SMER-SD
Remetské Hámre Alena Bujdošová SNS
Remetské Hámre Marek Kondžura NEKA
Remetské Hámre Michal Pado SMER-SD
Ruská Tomáš Biláz MOST – HÍD
Ruská Imrich Lakatoš NEKA
Ruská Erika Lakatošová SMK-MKP
Ruská Bystrá Ján Novák SDKÚ-DS
Ruská Bystrá Ján Sakulič SMER-SD
Ruskovce Anna Ohradzanská SMER-SD
Ruskovce Mária Tkáčová SNS
Ruský Hrabovec Jaroslav Cinkanič SZS
Ruský Hrabovec Juraj Cinkanič SMER-SD
Ruský Hrabovec Slavomír Cinkanič KDH
Ruský Hrabovec Marcel Kočan SNS
Ruský Hrabovec Juraj Vasovčák NEKA
Sejkov Marián Olej SNS
Sejkov Peter Tokár KDH, SMER-SD
Senné Ľubomír Dzurjo KDH
Senné Juraj Farkaš NEKA
Senné Drahomíra Hlohinová NEKA
Senné Peter Saboslai SMER-SD
Slavkovce Ondrej Bakajsa NEKA
Slavkovce Iveta Pavliková NEKA
Slavkovce Slavomír Repko NEKA
Sliepkovce Kamil Minda SDKÚ-DS
Sliepkovce Alena Sabolová NEKA
Sobrance Pavol Džurina NEKA
Sobrance Miroslav Kulko NEKA
Sobrance Marián Petro SMER-SD
Staré Marián Ivan NEKA
Staré Agáta Jesenková KDH
Staré Matúš Nameš SNS
Staré Jozef Palovčák NEKA
Staré Lucia Žužová MS
Strážske Alexander Bočan NEKA
Strážske Stanislav Demko NEKA
Strážske Vladimír Dunajčák SMER-SD
Strážske Jozef Dzurjaško SZ
Strážske Marián Gadžo NEKA
Strážske Alexander Hula PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ
Strážske Michal Knap SDKÚ-DS
Stretava Marek Keher SMER-SD
Stretava Marián Kendereš NEKA
Stretava Miroslava Koscelanská NEKA
Stretava Pavol Lukáč KDH
Stretava Marián Matuška SIEŤ
Stretavka Matej Šarocký SDKÚ-DS
Suché Patrik Binda NEKA
Suché Jarmila Lopatová SMER-SD
Suché Miroslava Macháčová NEKA
Suché Peter Štefan NEKA
Svätuš Michal Širochman SMER-SD
Šamudovce Emil Ircha NEKA
Šamudovce Tomáš Koreň NEKA
Šamudovce Vladimír Paulov SMER-SD
Tašuľa Milan Hrešo SDKÚ-DS, SIEŤ
Tašuľa Tibor Timko NEKA
Tibava Ľubomír Imlej Strana moderného Slovenska
Tibava Andrej Timko SMER-SD
Tibava Ján Valenta KDH
Tibava Marcela Viňanská SIEŤ
Tibava Stanislav Zubaj SZS
Trhovište Róbert Koba SMER-SD
Trhovište Andrej Macár SIEŤ
Trnava pri Laborci Ján Badida SIEŤ
Trnava pri Laborci Michal Hrib SMER-SD
Trnava pri Laborci Michal Kráľ NEKA
Trnava pri Laborci Vladimír Mišľan SNS
Trnava pri Laborci Ignác Štefanič KDH
Tušice Ján Záhorský KDH, SDKÚ-DS
Tušická Nová Ves Blažej Ivan SMER-SD
Tušická Nová Ves Jarmila Vaľovská KDH, SIEŤ
Tušická Nová Ves Miroslav Veseliny SNS
Úbrež Jozef Antonič KDH
Úbrež Milan Drotár SMER-SD
Úbrež Juraj Gombár NEKA
Úbrež Daniel Hvižďák NEKA
Úbrež Monika Lazárová NEKA
Veľké Kapušany Michal Gyüre NEKA
Veľké Kapušany Ladislav Hudák NEKA
Veľké Kapušany Zuzana Korušiak Vargová NEKA
Veľké Kapušany Gábor Mihók SMK-MKP
Veľké Kapušany Stela Očenášová NEKA
Veľké Kapušany Peter Petrikán NEKA
Veľké Kapušany Vladimír Sabolčák NEKA
Veľké Raškovce Erika Dőryová SMK-MKP
Veľké Raškovce Elemér Jakab MOST – HÍD
Veľké Revištia Martin Hrunka NEKA
Veľké Slemence Ľudovít Révész SIEŤ
Veľké Slemence Ľudovít Tóth SMK-MKP
Vinné Iveta Fejleková NEKA
Vinné Rastislav Josipčuk SIEŤ
Vinné Marián Makeľ NEKA
Vinné Pavol Viňanský NEKA
Vojany Štefan Czinke MOST – HÍD
Vojany Zoltán Kark SIEŤ
Vojnatina Martina Čornejová NEKA
Vojnatina Milan Fabian SMER-SD
Vojnatina Ladislav Hirák TIP
Vojnatina Radoslav Hirák SIEŤ
Vojnatina Silvia Ihnátová NEKA
Voľa Štefan Gajdoš SMER-SD
Voľa Jana Humeníková SIEŤ
Voľa Jaroslav Choma NEKA
Voľa Iveta Rošková KDH
Vrbnica Juraj Dubjak SMER-SD
Vrbnica Ladislav Kanči EDS
Vrbnica Jaroslav Tokár SRÚS
Vysoká nad Uhom Ján Hrešan SDKÚ-DS
Vysoká nad Uhom Renáta Orosová SMER-SD
Vyšná Rybnica Milan Exemberger NEKA
Vyšná Rybnica František Gejguš SMER-SD
Vyšná Rybnica Gabriel Streňo SIEŤ
Vyšné Nemecké Jozef Danko SMER-SD
Vyšné Remety Martin Dolinič SMER-SD
Záhor Marián Hric NEKA
Záhor Ján Korpa NEKA
Záhor Anna Ohrisková SDKÚ-DS
Záhor Milan Šabak SMER-SD
Zalužice Štefan Tury NEKA
Zalužice Gabriel Viňanský SMER-SD, SDKÚ-DS, KDH
Závadka Jana Dziaková NEKA
Závadka Ján Knežo SIEŤ
Závadka Dušan Mihók NEKA
Závadka Jaroslav Ranič SDKÚ-DS
Závadka Ján Varga SMER-SD
Zbudza Patrik Dzurjovčin SIEŤ
Zbudza Marta Galambošová NEKA
Zbudza Matej Havrila KDH
Zemplínska Široká Emil Buber Strana moderného Slovenska
Zemplínska Široká Vladimír Mati SMER-SD
Zemplínska Široká Ladislav Němec NEKA
Zemplínska Široká Milan Ondo SIEŤ
Zemplínske Kopčany Ladislav Kohut MOST – HÍD
Žbince Ján Jurko SMER-SD
Žbince Tomáš Pastír SIEŤ
  • poznámka redakcie: NEKA = nezávislý kandidát

Zdroj: Štatistický úrad SR

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín